Jazyková animace pro všechny

Česko-německá setkání mládeže žijí díky výměně a interakci mezi mladými lidmi z obou zemí. Ti se touto cestou vzájemně poznají, navazují přátelství a seznamují se s jazykem a životem v sousední zemi. Účinný pedagogický nástroj k cílenému zvýšení intenzity setkání a k podpoře zájmu o německý a český jazyk představuje česko-německá jazyková animace.  

Za tímto účelem Koordinační centrum Tandem s podporou Fondu budoucnosti nabízí jazykovou animaci, která propojuje poznávací aktivity a prvky skupinové dynamiky s hravou formou jazykové výuky. Animace mimořádně vhodná k odbourání zábran při navazování prvotních kontaktů a kromě toho umožňuje první setkání s jazykem sousední země.
 

Cílová skupina
 • školská a mimoškolská zařízení z obou zemí, která společně realizují česko-německá setkání dětí a mládeže 
 
Obsah a délka jazykové animace 
 • délka: 3-4 hodiny
 • obsah: seznamovací aktivity, aktivity podporující formování skupiny a skupinovou dynamiku, aktivity s hravou formou jazykové výuky 
 • orientace na potřeby cílové skupiny, místní podmínky a na tematické zaměření daného setkání 

Získání prostředků na jazykovou animaci

 • Fond budoucnosti chce motivovat projektové aktéry z oblasti práce s mládeží, aby jazykovou animaci do svého programu zařadili. O prostředky na jazykovou animaci lze zažádat v rámci klasického podání projektové žádosti, nebo o prostředky na jazykovou animaci může zažádat napřímo. V obou případech může Fond budoucnosti podpořit 100% nákladů spojených s realizací animace.
 • Další informace a pokyny k podání žádosti najdete na webu Fondu budoucnosti.

 

Objednání jazykových animací

 • Po schválení prostředků ze strany Fondu buducnosti si prosím objednejte jazykovou animaci přes poptávkový formulář.

 

Máte další otázky k nabídce projektu, realizaci animačních modulů, nejste si jisti, jestli je nabídka vhodná právě pro Vás?

Neváhejte nás kontaktovat na níže uvedených kontaktech, nebo paní Ingrid Koděrovou z Česko-německého fondu budoucnosti.

 

Jazyková animace
... je nekonvenční a zároveň zábavná metoda, jejímž cílem je přiblížení základů cizího jazyka a prohloubení již získaných jazykových znalostí. Pomáhá odbourat bariéry při komunikaci ve skupinách a posiluje schopnost účastníků uvědomovat si nejrůznější způsoby dorozumění.
Více o jazykové animaci se dočtete zde.

 

Projekt finančně podporuje

 


Lucie Tarabováškolská oblast
Lucie Tarabová
e-mail: tarabova@tandem-org.cz
telefon: +420 377 634 766
 

Aktuality

Doporučujeme

 • 16. 11. 2020 Chcete pracovat u Tandemu? Hledáme kolegu/kolegyni!
  Hledáme nadšeného člověka na plný úvazek na místo Spolupracovník / spolupracovnice pro mimoškolní oblast . Jste rádi v kontaktu s lidmi, máte organizační a komunikační talent a dobrou němčinu? Přihlašte se do 30. 11. 2020 .
 • 11. 11. 2020 Zveme na česko-německé divadlo ONLINE
  Využijte jedinečnou možnost a podpořte česko-německou kulturní výměnu z pohodlí svého domova. V pátek  20.11.2020 od 20:30h budeme streamovat divadelní představení „Moc a bezmoc?“ souboru TO TÉMA/DAS THEMA z pražského divadla Na zábradlí,...
 • 6. 10. 2020 Základní školení jazykové animace
  Základní školení jazykové animace, které se původně mělo uskutečnit 5. – 8. 11. 2020 bylo ZRUŠENO, termín je přesunut na 6. - 9.5. 2021.

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň