Ochrana přírody bez hranic: Začněte česko-německou spolupráci!
25.2.2026
Jste organizace, spolek nebo volnočasová skupina pracující s dětmi a mládeží v oblasti ochrany přírody a životního prostředí?
Chcete mladým lidem umožnit zažít přírodu v sousední zemi – a společně přispět k její ochraně?
Teď máte ideální příležitost odstartovat česko-německou spolupráci!
Zaregistrujte se zdarma do naší Kontaktní databáze, pomůžeme vám najít partnerské zařízení z druhé země, podpoříme vás při prvním online kontaktu a společně pak můžete od 26. do 28. 6. 2026 vyrazit do Německa na náš informační seminář (účastnický poplatek 1400,- Kč, inkl. ubytování, plná penze a program).
Co vás na semináři čeká?
- představíme první kroky k přípravě česko-německé výměny mládeže
- předáme informace o možnostech financování takových setkání
- nabídneme tipy a triky pro snadnější přeshraniční spolupráci
- ukážeme příklad dobré praxe
- poskytneme čas a prostor pro živé plánování společně s vaší partnerskou organizací
- budeme vám k dispozici pro poradenství dle vašich potřeb
Plánovaný program
Pátek, 26.06.2026
do 17:30 Příjezd & Check-in
18:00 přivítání a zahájení
19:00 společná večeře
20:00 seznamování, síťování
od 21:00 volný večer
Sobota, 27.06.2026
9:00 warm-up s jazykovou animací
9:15 workshopový den: Vzdělávání k udržitelnému rozvoji a ochraně klimatu
18:45 návrat do hotelu
19:30 společná večeře
Neděle, 28.06.2026
9:00 warm-up s jazykovou animací
9:15 představení Tandemu
9:40 pauza
9:50 world café k Tandemu: informace k financování & jazykové animaci & otázky
11:30 síťování & další kroky
12:00 evaluace, uzavření
12:30 společný oběd, odjezd
Máte zájem?
Přihlásit se můžete zde, a to do neděle 12. 04. 2026. Účastnický poplatek 1400,- Kč zahrnuje ubytování, plnou penzi a program. Cestovné je na vlastní náklady.
Pokud hledáte partnerskou organizaci, zaregistrujte se zdarma do naší Kontaktní databáze (na pravé straně modré políčko).
Náš Kontaktík Daniela Cvachová váš inzerát přeloží, zveřejní a aktivně podpoří hledání vhodného partnera z druhé země.
Pokud vše půjde hladce, už v červnu na našem semináři můžete začít společně plánovat svou první česko-německou výměnu.
Už partnera máte? Skvělé! Jste-li na začátku česko-německé spolupráce nebo potřebujete podporu, přihlaste se na seminář společně.



