Tandem podporuje česko-německou spolupráci předškolních zařízení již od roku 2006. Pravidelně organizuje semináře a informační akce pro pedagogy mateřských škol a dalších zařízení, sdílí informace o úspěšných projektech a koordinuje spolupráce předškolních zařízení podél celé česko-německé hranice.

V současné době je možné zapojit se do dvou programů finanční podpory:

 

V minulosti Tandem v předškolní oblasti realizoval tři velké projekty, financované z prostředků Evropské unie:

  • V letech 2016–2019 to byl projekt Sousední světy - Nachbarwelten. Česko-německé jazykové a mediální projekty pro děti od 3 do 8 let. V roce 2018 byl zařazen Domem zahraniční spolupráce mezi 8 nejlepších přeshraničních projektů v soutěži o Evropskou jazykovou cenu Label. Tandemu se za celé projektové období podařilo zapojit 4.250 dětí ze 153 zařízení, iniciovat 20 nových přeshraničních partnerství a vyškolit 33 jazykových a mediálních prostředníků - tzv. medinautů, kteří navštěvovali zařízení a přímo s dětmi realizovali nízkoprahové jazykové a mediální projekty a exkurze do sousední země a přibližovali tak dětem a jejich pedagogům hravou formou sousední zemi a její jazyk. Podněty a výstupy tohoto projektu jsou zveřejněny na webu Sousedních světů a v publikaci Ukážu ti svůj svět.

                    

 

  • V letech 2012–2014 realizoval Tandem v příhraničních regionech v Česku, Bavorsku a Sasku projekt Krůček po krůčku do sousední země pro předškolní zařízení, základní školy, školní družiny, organizace a spolky pracující s dětmi ve věku od 3 do 8 let. Bezplatné nabídky „vyslanci ze sousední země“ využilo 125 zařízení. 

 

  • V letech 2006–2011 se uskutečnil projekt Von klein auf – Odmalička, který byl financován z prostředků Evropské unie a zúčastnilo se ho více než 250 zařízení. 

 

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Obnovujeme oblíbený program podpory Rozjeď to s Tandemem!

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: