

Definice zdařilého koordinování
Zdařilé koordinování v sobě zahrnuje čtyři základní podstatné úkoly Tandemu: učení, poradenství, podporu a zprostředkování kontaktů.
Abychom mohli mluvit o zdařilém koordinování, musíme jako zdařilé definovat jednotlivé aspekty.
1) Proces zdařilého učení předpokládá:
- jak zaměstnanci, tak i externí lektoři jsou kompetentní a kvalifikovaní
- nabídka odpovídá zájmu a vzdělávacím potřebám učících se osob
- metody jsou orientované na cílové skupiny a jsou správně používány
- vzdělávací nabídka je koncipována tak, aby se učící osoby cítily dobře a mohly se následně stát aktéry česko-německých výměn mládeže.
Zdařilé učení nastává tehdy, pokud učící se osoby (a lektoři) reflektivně zaznamenají pozitivní změnu kompetencí (znalostí, dovedností a postojů), jsou motivovaní a angažovaní, jsou povzbuzováni k aktivní účasti na tvorbě společné budoucnosti a dovedou použít získané kompetence v praxi a s ohledem na kontext dané situace. Učící se osoby rozvinuly zájem a nadšení o sousední zemi a sousední jazyk.
2) Zdařilé poradenství nastává tehdy, pokud jsou dotazujícím osobám písemnou nebo ústní formou uspokojivě zodpovězeny jejich dotazy a pokud jim tyto odpovědi umožňují být aktivní v česko-německém prostředí.
3) O zdařilé podpoře můžeme hovořit tehdy, pokud:
- programy podpory motivují cílové skupiny k organizování česko-německých projektů a setkání mládeže
- je zajištěn dostatečný finanční základ pro poskytování podpory
- lze úspěšně uzavřít zpracování žádostí o podporu, které Tandem obdrží, na základě finančních zdrojů, které jsou k dispozici. (S ohledem na pracovní postupy stanovené v QB 12.)
- administrativní a pedagogičtí pracovníci zajišťují, aby komunikace s žadateli probíhala v příjemné atmosféře, s cílem zajistit návaznost podávání žádostí.
4) O zdařilé zprostředkování kontaktů se jedná v případě, že evidované poptávky z obou zemí vedou k vytvoření česko-německých kontaktů, přeshraničních partnerství mezi spolky, školami, mateřskými školami aj., žádostem o podporu a úspěšně realizovaným setkáním mládeže.
Aktuality
-
18.9.2023
První dojmy Maren, nové dobrovolnice v Tandemu
Krátké představení naší nové dobrovolnice programu Evropského sboru solidarity, která u nás stráví nadcházející rok. Vítáme tě, Maren, ať se ti u nás líbí! -
18.9.2023
Česko-německý Stammtisch v Plzni
Budete 4. října v Plzni a chcete si popovídat v němčině a češtině a potkat nové lidi i staré známé? Maren, dobrovolnice projektu ahoj.info, vás zve na další česko-německý Štamtiš! -
18.9.2023
11. česko-německé setkání mládeže v Berlíně: Přihlaš se i ty!
Je ti mezi 16 a 26 lety? Pojeď s námi od 24. do 26. listopadu 2023 na 11. česko-německé setkání mládeže v Berlíně. Nabídneme ti inputy od inspirativních mladých lidí jako jsi ty, řadu workshopů zaměřených na aktuální témata (organizace konsent, transparent nebo f3_kollektiv) a samozřejmě se podíváme i do Berlína. Přijeď se inspirovat, setkat se s lidmi z obou zemí a pomoz utvářet budoucnost česko-německých výměn!
Akce
-
evaluační seminář28. 8. – 30. 9. 2023 Odborné praxe Termín
28. 8. – 30. 9. 2023 Místo konání
online, DINA.internationalEvaluační seminář projektů Erasmus+ 2020, 2022
V roce 2022 realizovali členové konsorcia Tandemu několik krátkodobých, dlouhodobých stáží žáků, ale i pedagogů. Na semináři budou mít možnost se všichni setkat, projekt zhodnotit a posdílet zkušenosti. -
školení a další vzdělávání19.–21. 10. 2023 Oblast jazyka a jazykové animace Termín
19.–21. 10. 2023 Místo konání
DE, KlingenthalKdyž jazyk trifft Špráche aneb staň se jazykovým animátorem u Tandemu! II.
Navazující školení jazykové animace určené všem, kteří se zúčastnili základního školení. -
pracovní setkání20.–22. 10. 2023 Oblast jazyka a jazykové animace Termín
20.–22. 10. 2023 Místo konání
DE, KlingenthalSetkání jazykových animátorů 2023
tematické workshopy, mentoring, vývoj jazykové animace u Tandemu
Nepřehlédněte
Obnovujeme oblíbený program podpory Rozjeď to s Tandemem!