Setkání zástupců českých a bavorských školek na nové online platformě

26.6.2021

Tandem-Infopoint neboli informační setkání s Tandemem bylo v době ztížených kontaktů další příležitostí setkat se a informovat o nabídkách v předškolní oblasti. Ve čtvrtek 17. 6. 2021 se na nové digitální platformě DINA.international setkaly s kolegyněmi z obou kanceláří Tandemu ředitelky a pedagožky ze sedmi českých a šesti bavorských školek a jedna zástupkyně Euregia Egrensis.

Cílem tohoto online setkání bylo motivovat zástupce českých a bavorských školek k přeshraniční spolupráci. Tandem nabízí zařízením pracujícím s dětmi do šesti let dva programy finanční podpory - Odmalička (pro pravidelná česko-německá setkávání dětí) a Česko-bavorské výměny pedagogů (pro oboustranné výměny pedagogických zkušeností). Vzájemnou spolupráci v době pandemie i po ní může podpořit i nová digitální platforma pro přeshraniční setkávání DINA.international, kterou účastnice setkání rovnou na vlastní kůži vyzkoušely. V neposlední řadě byly informovány o novém stěžejním tématu Tandemu „Mládež utváří budoucnost. Demokracie, participace, diverzita“, které bychom rádi vnesli i do práce s těmi nejmenšími. Na nabitý program navázala možnost individuální konzultace s pracovnicemi Tandemu, které zástupkyně jedné české školky využila k otázkám hledání partnerského zařízení v Německu a možných obsahů přeshraničních projektů.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: