TANDEM překračuje hranice – tipy na online aktivity pro česko-německé výměny

20.4.2021

Stále pro Vás sbíráme tipy na online aktivity a aplikace, které lze využívat při česko-německé spolupráci online či při distanční výuce jazyka. Podívejte se, zda Vás můžeme inspirovat.

Co všechno je v online světě možné, vám prozradí náš Tandemák:

 

My v Tandemu vám rádi pomůžeme udržet styky s partnerskou školou, organizací nebo vrstevníky. Za podpory našich jazykových animátorů jsme shromáždili tipy, jak využít online nástroje ke komunikaci nebo zatraktivnění výuky jazyka při domácím vzdělávání. 

Sbírku aktivit a tipů průběžně doplňujeme.

Najdete zde hry, seznamovací i jiné aktivity pro online setkání nebo úkoly, které budou žáky bavit a zároveň pomohou udržet kontakt s partnerskou školou, případně se zahraniční organizací. Metody si můžete přizpůsobit a použít je jak v současné době, kdy jsou stále ještě uzavřené hranice a není možné se setkávat, tak i později, kdy z nejrůznějších důvodů upřednostníte jiný, než osobní kontakt. Pomůžou vám navázat na stará partnerství a posílit motivaci k setkávání, případně nabídnout alternativní způsoby spolupráce.

Pokud tápete v technických možnostech internetových konferencí, nabízíme své zkušenosti s využitím programu ZOOM. Nám osobně se v Tandemu osvědčil při připojení velké skupiny osob, většinou běžel dobře jak zvuk, tak obraz. Další výhodou jsou možnosti, které kromě videokonference nabízí – sdílení obrazovky, interaktivní „tabule“, rozdělení účastníků hovoru do menších chatovacích skupinek apod. Pokud nemáte k dispozici placenou (rozšířenou) verzi ZOOMu pro vzdělávací instituce, nevadí, popsané aktivity budou fungovat i ve free verzi. U aktivit je popsáno, kde příslušnou možnost v ZOOMu naleznete. Prosím, zohledněte, že ZOOM má v mobilní aplikaci omezenější funkce, pro videokonference jako moderátoři používejte připojení přes PC.

Tandem se také podílí na programování mezinárodní online platformy Dina.international, která je zdarma a je dobrou volbou pro organizaci česko-německých projektů online. Nabízí taky možnost tlumočnických funkcí i ve více paralelních místnostech. Pro využití je nutné se zaregistrovat. Pro informace k Dině jsme Vám kdykoliv k dispozici, kontaktujte nás!

Kromě know-how nabízíme také finanční podporu vašich online setkání v programu podpory česko-německých výměn Rozjeď to s Tandemem!, kde je nyní možné žádat až o 10.000 Kč na online přeshraniční projekty s realizací do daného konce kalendářního roku. Vaši partneři z Německa se mohou obrátit na Tandem Regensburg a podat žádost v programu KJP. Mateřské školy a jiná předškolní zařízení se mohou přihlásit také do programu česko-německých setkávání dětí Odmalička, který nově podporuje i online projekty. Online animace si můžete také objednat v rámci projektu Němčina nekouše. Tento projekt je určen pro 2. stupně ZŠ a nižší víceletá gymnázia.

Podrobné informace týkající se ONLINE animování si pak můžete přečíst v tomto infomateriálu.

Držíme vám palce a těšíme se na online setkávání!! 

Budeme rádi, když zůstaneme v kontaktu i na sociálních sítích – najdete nás na Facebooku, Instagramu a Youtube.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: