Němčina nekouše - změny v projektu

15.1.2024

Projekt Němčina nekouše prošel změnou a od ledna 2024 má nové podmínky.

Populární projekt, který se zaměřuje na motivaci žáků na ZŠ a víceletých gymnázií na obou stranách hranice k namotivování pro jazyk sousední země oslavil v roce 2023 první dekádu své existence. Skončila tak jedna velká éra projektu a z mnoha důvodů v něm nastala jedna hlavní změna a to, že animace jsou od ledna 2024 nově hrazené ze strany škol.

Výše honoráře pro animátory se pohybuje na základě doporučených sazeb Tandemu. Výše cestovného (a příp. i ubytování) je pak na domluvě animátora se školou.

Školy mohou animace financovat z různých zdrojů (např. ze šablon, z programu Erasmus+, z vlastních zdrojů školy, z příspěvku od dětí, z dotací jednotlivých krajů a dalších).

Pro objednání jazykové animace do školy je i nadále potřeba vyplnit poptávkový formulář, na základě kteréhož vám bude přidělen jazykový animátor. Jeden animátor animuje třídu o 25 žácích. V případě většího počtu je pak potřeba přibrat animátora druhého.

V roce 2024 chystáme několik seminářů pro vyučující němčiny, které budou zaměřeny na metodu česko-německé jazykové animace a její samostatné aplikování ve vlastní výuce. Termíny seminářů se dozvíte včas ZDE.

V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte obrátit na naši kolegyni Michaelu Kořánovou.

Přejeme vám i nadále zábavné a inspirativní hodiny německého jazyka!

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: