Informace k mezinárodním výměnám v souvislosti s koronavirem

10.3.2020 Doporučené

V souvislosti s šířením koronaviru Covid-19 doporučuje TANDEM sledovat průběžně aktualizované informace na stránkách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovyMinisterstva zahraničních věcí včetně zastupitelských úřadů a Ministerstva zdravotnictví včetně hygienických stanic a řídit se uvedenými pokyny. 

Pozornost věnujte zejména definování rizikových oblastí. K 10. 3. 2020 uvádělo Ministerstvo zdravotnictví Německo jako zemi s vysokým rizikem: http://www.mzcr.cz/dokumenty/aktualni-informace-pro-cestovatele-vyskyt-onemocneni-covid-19_18677_1.html

Rozhodnutí o realizaci zahraničních výměn je v kompetenci vedení školy. Pokud se s německou stranou domluvíte na posunutí výměny a jste příjemcem dotace od Tandemu, informujte nás prosím o této skutečnosti. Vyjdeme vám vstříc s možností čerpání finančních prostředků do konce roku 2020.

V případě, že se rozhodnete projektové aktivity realizovat, Tandem doporučuje dodržet následující pokyny Domu zahraniční spolupráce:

  1. zajistit poučení o bezpečnosti a základních hygienických pravidlech všech účastníků;
  2. prověřit, že cílová destinace není definována jako riziková ze strany odpovědných orgánů v ČR ani v zahraničí (na národní nebo regionální úrovni toto oznamuje příslušné ministerstvo nebo region, popř. město, obec);
  3. prověřit, že účastníci akce nepřijíždějí z rizikové oblasti a takové účastníky upozornit na opatření přijatá našimi odpovědnými orgány;
  4. v případě, že máte informaci o osobách, které se vrátily z oblasti, kde se šíří COVID-19, informujte je o doporučení zůstat doma a izolovat se po dobu 14 dní a v případě zjištění teploty, mírného kašle či jiných zdravotních obtíží by měly telefonicky kontaktovat svého lékaře a místní krajskou hygienickou stanici.

Co se týče seminářů a akcí pořádaných přímo Koordinačním centrem TANDEM, na přechodnou dobu (od 12. 3. 2020 až do Velikonoc) ruší všechna česko-německá setkání. Situaci nadále sledujeme a informace budeme aktualizovat.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: