Hledá se partner pro projekt History goes digital

27.8.2020

Spolek Landesfilmdienst Sachsen für Jugend- und Erwachsenenbildung hledá partnerskou organizaci pro svůj projekt History goes digital - učení se historii v digitálních výměnách.

Projekt se zaměřuje na posílení povědomí o historii u mladých lidí z Česka a z Německa, a to zejména za využití digitálních nástrojů a metod aktivní práce s médii. Cílem je vytvořit eBooks, v nichž se mladí lidé společně budou zabývat obdobím nacionalismu a systémem koncetračních táborů, budou reflektovat vliv a využitelnost médií v souvislosti s popíráním skutečností daného období a se skupinovými nenávistnými projevy a budou diskutovat o svém pohledu na minulost, současnost i budoucnost a ve skupině jej zpracovávat. Výstupem tak budou videa, podcasty, texty, comixy aj. dle zájmů a preferencí účastníků.

Projekt má podpořit vnímání historie jako konstrukce pro porozumění dějinám, orientaci v současnosti a perspektivu do budoucna. Zároveň budou rozvíjeny kompetence účastníků v oblasti interkulturních výměn a mediálního vzdělávání. Celý projekt bude probíhat převážně virtuálně s ohledem na aktuální vývoj pandemie koronaviru.

Projekt začíná 1. listopadu 2020 a trvá do konce roku 2021.

Bližší popis projektu najdete zde.

Zájemci o spolupráci se mohou hlásit na kontaktu níže.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: