Specializační školení nových animátorů pro projekt Němčina nekouše

Obrátit se můžete na:

projekty Němčina nekouše
Němčina nad zlato
Michaela Kořánová
e-mail: koranova@tandem-org.cz
telefon: +420 377 634 764

školení a další vzdělávání Oblast jazyka a jazykové animace
Termín: 1.–3. 10. 2021
Místo konání: Plzeň

Protože bylo pro další dva roky schváleno pokračování projektu a protože zájem škol o projekt je stále intenzivní, bylo nutno vyškolit nové jazykové animátory.

Jedenáct nových animátorů bylo vyškoleno v metodě česko-německé jazykové animace specializující se na cílovou skupinu žáků 2. stupně základních škol a paralelních ročníků víceletých gymnázií. Budou se tak moci přiřadit ke stávajícím animátorům a realizovat jazykové animace v ČR a SRN. Svými jazykovými animacemi tak budou podporovat zájem o německý jazyk a kulturu na českých školách a zájem o český jazyk u našich sousedů.

Na školení byl představen projekt Němčina nekouše, jeho cíle a publikace s jazykovými aktivitami "Němčina nekouše". Animátoři představovaly jednotlivé hry a diskutovali nad nimi. Následovala diskuze, zda jsou hry pro cílovou skupinu vhodné a když, tak pro kterou třídu konkrétně. Součástí semináře byla i jazyková animace v online formě.

Formou pracovních skupin měli animátoři za úkol vymyslet modul jedné animační hodiny pro tuto cílovou skupinu, či prezentaci pro rodiče.

Následovalo sdělení teoretických informací ohledně administrace a vyúčtování projektu.

Výsledky a diskuze v rámci školení se velmi podařily a po tomto víkendu jsou jazykoví animátoři plně vybaveni veškerým know-how pro animování na základních školách a víceletých gymnáziích.


Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

TANDEM překračuje hranice – tipy na online aktivity a nástroje pro česko-německé výměny

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás na sociálních sítích: