18.–20. 11. 2022

Odborné fórum

Učení se demokracii v přeshraniční výměně
Místo konání: Výmar, Německo
Typ akce: kontaktní seminář
Cílová skupina vedoucí mládeže, učitelé, jazykoví animátoři, studenti
Uzávěrka přihlášek 1. 11. 2022
Cena 500kč
 
 

Pojeďte od 18. do 20. listopadu s Tandemem do Výmaru. Právě ve městě, kde byla vyhlášena Výmarská republika, v jehož blízkosti leží Památník koncentračního tábora Buchenwald a kde byla zformována umělecká škola Bauhaus, pořádá Tandem Odborné fórum na téma demokracie a přeshraniční výměna.
Přijďte si popovídat s kolegy ze sousední země, seznámit se s možnými partnery pro spolupráci a organizacemi z oboru. Využijte příležitosti inspirovat se nápady a plány ostatních a možnosti informovat o svých zkušenostech a plánech.

Program

Akce začíná v pátek v 18 hodin společnou večeří a končí v neděli obědem ve 12:30 hodin.

V pátek odpoledne nabízíme volitelnou prohlídku Památníku koncentračního tábora Buchenwald (sraz ve 13:30 v hotelu, přihlaste se prosím v registračním formuláři).

Na co se můžete těšit:
- Příspěvky na téma historicko-politické vzdělávání, škola bez rasismu - škola s odvahou, duševní zdraví mladých lidí atd.
- Prostor k diskuzi
- Metody výchovy k demokracii
- Příklady a nabídky z praxe
- Jazyková animace
- tematické workshopy ve spolupráci např. s DokuPäd, Post Bellum nebo Fridays for Future
- Příležitosti k výměně a navazování kontaktů
- Informace o možnostech financování česko-německých projektů
- Možnost návštěvy města Výmar
- Hudební program

Podrobný program bude brzy zveřejněn.

Ostatní

Účastnický poplatek je 500kč a je v něm obsaženo ubytování, stravování, tlumočení a program. Instrukce ohledně zaplacení poplatku dostanete po přihlášení, nejdéle pak 7.11.2022.

Znalost jazyka není nutná, akce bude simultánně tlumočena. Ubytování a strava je zajištěno v Hotelu Leonardo, v jednolůžkových nebo dvoulůžkových pokojích (vyplňuje se v online formuláři). Dopravu si účastníci zajištují sami, jízdné není hrazeno. Pokud by pro však pro vás měl tento údaj znamenat překážku pro účast na akci, napište nám a je možná individuální domluva.

Děkujeme za Váš zájem, kapacita odborného fóra už byla bohužel naplněna. V případě vyplnění formuláře pod tímto odkazem budete zařazeni na seznam náhradníků, děkujeme za pochopení. 

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: