17.–18. 11. 2022

5. setkání pracovní skupiny stěžejního tématu

Místo konání: Hotel Leonardo, Výmar
Typ akce: pracovní setkání
Cílová skupina členové pracovní skupiny stěžejního tématu
Cíle připravit se na konec stěžejního tématu, seznámit se osobně, propojit se
Uzávěrka přihlášek 1.11.2022
Cena zdarma
 
 

Pracovní skupina doprovázející stěžejní téma Tandemu „Mládež utváří budoucnost" plánuje páté setkání, které se uskuteční 17. - 18.11.2022 ve Výmaru. Do pracovní skupiny jsou zapojeny české a německé organizace, školy a jednotlivci, kteří se ve své činnosti věnují oblastem, na které je zaměřeno stěžejní téma. Více o aktivitách pracovní skupiny a předchozích setkáních si můžete přečist na webu stěžejního tématu

Program

Na pátém a zároveň prvním prezenčním setkání se s dvoudenním nabitým programem vydáme do Výmaru, města demokracie. Nejprve se po dvou letech v online prostředí poprvé osobně seznámíme a tým Tandemu představí nejen novinky z naší oblasti, ale i možnosti, jak najít partnera pro organizaci v sousední zemi. Poté si poslechneme člena pracovní skupiny, Joachima Königa z Památníku KT Buchenwald, který představí nabídky svého zařízení. Následně dostanete i vy všichni možnost představit, co vaše organizace může nabídnout ostatním. Budeme vděční za prezentaci konkrétních akcí nebo workshopů, ale samozřejmě třeba i nabídky spolupráce, referentů apod.
Večer zakončíme volným programem, případně klidným posezením.

Druhý den ráno bychom se rádi dozvěděli, jak by podle vás mělo vypadat setkání mládeže, které se uskuteční na podzim 2023 a bude zároveň závěrečnou akcí stěžejního tématu. Chcete se do něj vy nebo vaše organizace zapojit? Zaujalo vás něco z toho, co představili vaši kolegové předchozí večer a dokážete si to představit jako téma setkání? Nebo není tahle akce nic pro vás, ale rádi se zapojíte jinak? Na tyto a další odpovědi bude prostor v malých skupinkách.
Poté už si jenom navzájem představíme své nápady a zkusíme je zkonkretizovat tak, aby se alespoň část z nich příští rok opravdu mohla uskutečnit.
Máte chuť se konečně potkat, vyměnit si nabídky a kontakty a zapojit se? Těšíme se na vás!

Pro zájemce v pátek odpoledne po skončení programu nabízíme návštěvu Památníku KT Buchenwald.

Na naše setkání přímo navazuje Odborné fórum Tandemu, jehož vypsání najdete zde. Budeme velice rádi, když se rozhodnete zůstat i na tuto akci (Je nutné přihlásit se zvlášť pomocí formuláře na webové stránce fóra).

Čtvrtek 17.11.
Příjezd od 14 hodin, malé občerstvení
15:00 Zahájení
          Novinky z Tandemu
          Jak si najít partnera
16:30 Pauza
17:00 Příspěvek Joachima Königa - Památník KT Buchenwald
17:30 Co mohu nabídnout ostatním?
18:30 Večeře

Pátek 18.11.
8:00 Snídaně
9:00 Zahájení
9:15 Diskuze v malých skupinkách: Brainstorming jak se mohu zapojit?
10:30 Pauza
10:45 Výsledky v plénu
11:30 Domluvy
12:30 Oběd
13:30 Návštěva památníku KT Buchenwald (dobrovolné)
(19:00 Začátek odborného fóra)

 

Ostatní 

Akce je zdarma. Znalost jazyka není nutná, akce bude simultánně tlumočena. Ubytování a strava je zajištěno v Hotelu Leonardo, v jednolůžkových nebo dvoulůžkových pokojích (vyplňuje se v online formuláři).

Pokud vám akce nemůže být uznána jako pracovní cesta, můžeme vám proplatit cestovné do maximální výše 1500kč. Proplacení se nezvtahuje na cesty 1. třídou. 

Přihlašování je možné pod tímto odkazem, uzávěrka přihlášek je 1. listopadu 2022.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: