Podporujeme: Překlad webové stránky „Ulice lidských práv"

15.2.2022

Na začátku roku přišla od našich partnerů jedna velmi milá zpráva. Díky podpoře Tandemu a iniciativě několika organizací byl zhotoven český překlad stránky „Strasse der Menschenrechte" neboli „Ulice lidských práv". Na projektu se mimo jiné podílela i ogranizace DokuPäd, se kterou od loňského roku spolupracujeme. Stránku naleznete zde.

Ulice lidských práv, která byla slavnostně otevřena již v roce 1993, je umělecké dílo, které se nachází ve veřejném prostranství v centru Norimberku přímo před vchodem do Germánského národního muzea. Právě Germánské národní muzeum vypsalo soutěž na úpravu ulice Kartäusergasse, ve které projekt Daniho Karavana zvítězil.

Společný projekt „Partnerství pro demokracii" Norimberk v rámci spolkového programu "Demokratie leben!" (Žít demokracii!), Kanceláře pro lidská práva a rovné zacházení města Norimberk a Okresního kruhu mládeže Norimberk - město si klade za cíl ve srozumitelné a kompaktní formě poskytnout informace o „Ulici lidských práv". Web tak přináší detaily o uměleckém díle, jeho autorovi, městě Norimberk i o lidských právech jako takových. Kromě toho zde zájemci mohou najít informace o komentovaných prohlídkách, které pořádají partneři projektu.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: