TANDEM spolupracuje s novým partnerem

9.3.2021

Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže TANDEM navázalo spolupráci s novým partnerem - Evropským parlamentem mládeže (EPM) v ČR. Tato studentská vzdělávací nezisková organizace funguje v rámci celoevropské sítě European Youth Parliament a s TANDEMem se podílí na rozšiřování povědomí o jeho stěžejním tématu pro roky 2020-2022 "Mládež utváří budoucnost. Demokracie, participace, diverzita." Hlavní činností EPM v ČR je dlouhodobé vzdělávání českých studentů středních a vysokých škol formou tréninků, workshopů, stáží nebo seminářů. 

Primární činností organizace je pořádání několikadenních zasedání pro žáky středních škol z celé České republiky i dalších zemí Evropy. Vytváří platformu pro svobodné sdílení názorů, týmovou práci s využitím dialogu a prezentování odlišných názorů. Je to právě na zasedáních, kde mnoho studentů poprvé pozná, co je EYP, a začnou se v organizaci angažovat. Atmosféru jako v EYP je těžké najít kdekoliv jinde a mnozí členové zůstávají přáteli i poté, co se do fungování spolku zapojovat přestanou.

Cílem činností je vzbudit ve studentech zájem o okolní dění a kulturní výměny mezi studenty z různých prostředí a s rozdílným náhledem na svět a jeho problémy. EMP vede studenty k aktivnímu občanství a spolu s tím rozvíjí i jejich měkké dovednosti. Studenti se na zasedáních naučí základy diskuze, argumentace, time managementu nebo týmové práce. Organizace poskytuje platformu k diskuzi a svobodnému sdílení názorů. Zároveň s tím studenti rozvíjí i své jazykové dovednosti. Celé zasedání se totiž odehrává v angličtině. To poté mohou dále využít v rámci organizace např. na mezinárodních konferencích, ale i mimo ně.

Douhodobým cílem organizace je propojování studentů napříč republikou a sociálními vrstvami, aby zajistila rovnoprávné příležitosti všem. Proto aktivně hledá nové instituce, které by měly zájem o dlouhodobou spolupráci na rozvoji svých žáků. Akce pořádají i v češtině, záleží na preferencí škol.

Více informací o organizací se můžete dozvědět ve článku Karierko.cz, na stránkách eyp.cz nebo FB profilu. Zájemci o spolupráci mohou organizaci kontaktovat na emailu skoly@eyp.cz.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: