Zúčastněte se oslav 25 let Tandemu: bohatý program pro všechny plus slavnostní večer!

4.5.2022

Koordinační centra Tandem z Plzně a Regensburgu letos slaví 25 let své existence. Ve dnech 24. – 26. června se proto v Plzni koná řada vzdělávacích akcí, ze kterých si vyberou všechny cílové skupiny Tandemu:

 • Pedagogové ze školek, základních i středních škol a učilišť,
 • zástupci mimoškolních klubů a spolků,
 • mladí lidé ve věku 16-26 let,
 • dobrovolníci
 • a další osoby působící v oblasti česko-německých výměn.

Všechny semináře jsou simultánně tlumočeny a doprovázeny našimi jazykovými animátory. Součástí programu je i slavnostní večer v industriálních prostorech DEPO Plzeň, který je určen pro účastníky seminářů i další partnery a zástupce spolupracujících organizací. Účastnický poplatek činí 500,- Kč a zahrnuje program, ubytování i stravu po celou dobu akce. KLIKNĚTE PRO VÍCE INFO.

Semináře jsou finančně podpořeny z dotace města Plzně.

 

 

SLAVNOSTNÍ VEČER (pátek 24. 6. 2022)

Slavnostní akce je určena účastníkům seminářů, partnerům Tandemu i hostům z politické scény. Koná se v industriálních prostorech DEPO2015 Plzeň, kulturním a kreativním centru vybudovaném v rámci projektu „Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015“ na místě bývalé tramvajové vozovny. Dáme Vám nahlédnout do naší práce a vezmeme Vás na cestu do minulosti. Co konkrétně Vás na akci čeká?

 • panelová diskuse
 • prezentace Tandemu
 • hudební doprovod
 • občerstvení
 • prostor pro neformální diskuse
 • muzeum Tandem
 • aktuální publikace a propagační předměty
 • malý dárek
 • fotokoutek

Jak se zúčastnit? Přihlaste se na některý z našich seminářů do 22. května! Budeme se těšit na setkání.

PROHLÍDKA MĚSTA „ZAŽIJ PLZEŇ" (sobota 25. 6. 2022 odpoledne)

Na interaktivní česko-německou prohlídku Plzně se můžete přihlásit v rámci jednotlivých seminářů - tam vyplníte, jestli máte zájem i o zábavnou tour městem.

PRO PEDAGOGY VE ŠKOLKÁCH: Kde začíná demokracie? (24. – 25. 6. 2022)

Pedagogy předškolních zařízení z Česka a Německa srdečně zveme na pestrý program. Těšit se můžete na workshop a besedu s odbornicemi i výměny vlastních zkušeností s výchovou malých dětí k odpovědnosti a vzájemnému respektu jako základu demokratické společnosti. Přijeďte se setkat s kolegy z partnerské školky a nastartovat spolupráci po pandemické pauze. Zároveň s námi pojďte oslavit 25 let Tandemu. Přihlásit se můžete do 22. 5. 2022 zde.

PRO UČITELE: Jak propojit jazyk a aktuální společenská témata ve výuce (24. – 25. 6. 2022)

Vyučujete němčinu? Seznamte se s naší unikátní metodou jazykové animace, která zpestří každou hodinu a oblíbí si ji všichni studenti! Že už animaci znáte a nebo učíte jiný předmět? Nevadí! Máme i nadstavbové téma - tipy, jak výuku jazyků propojit s aktuálními celospolečenskými tématy (např. pravicovým extremismem, výchovou k demokracii, participací dětí na chodu školy i na veřejném dění, mediálními kompetencemi, fake news, konspiračními teoriemi nebo tradiční ochranou životního prostředí). Těšíme se na setkání s Vámi. Přihlásit se můžete do 22. 5. 2022 zde.

PRO PEDAGOGY NA SOU, SOŠ, SŠ, VOŠ: Pojďte se setkat, sdílet a plánovat (24. – 25. 6. 2022)

Tento seminář je určen zástupcům středních škol, odborných škol, učilišť a vyšších odborných škol i koordinátorům odborných praxí, kteří organizují přes Tandem odborné praxe v sousední zemi. Kromě setkání s partnerskou institucí si můžete vyměňovat zkušenosti a vzájemně se inspirovat i s dalšími organizacemi. Dotkneme se i tématu udržení partnerství v době krize a tvrdých omezení i využití online nástrojů. Čeká na Vás tematická přednáška s diskusí i novinky u Tandemu. Těšíme se na Vás! Přihlásit se můžete do 22. 5. 2022 zde.

PRO MIMOŠKOLNÍ ORGANIZACE (spolky, kluby): Motivace účastníků pro česko-německé výměny (24. – 25. 6. 2022)

Pracujete s mládeží, zajímá Vás přeshraniční spolupráce, ale máte poslední dobou problém získat účastníky na akci? Zdá se Vám, že mladí lidé po pandemii tak nějak „zamrzli" a nikam nejezdí? Nebo možná máte co nabídnout, ale neumíte to prodat? Tak neváhejte a zúčastněte se semináře, kde dostanete odpovědi na všechny své otázky. Odnesete si spoustu užitečných rad a tipů, které budete chtít hned uvést do praxe! Kromě setkání s lidmi, kteří řeší obdobné starosti jako Vy, Vás čeká inspirující atmosféra česko-německého prostředí. Přihlásit se můžete do 22. 5. 2022 zde.

PRO MLÁDEŽ (16-26 let): Konference Žij a miluj (24. – 26. 6. 2022)

Zúčastněte se další nabité konference pořádané našimi dobrovolníky projektu ahoj.info! Tentokrát si pro Vás připravili téma LGBTQ+ s jeho rozmanitostmi. V plánu jsou zajímavé přednášky, vzájemná výměna názorů a diskuze účastníků k problematice sociálních menšin, které mají jinou než většinovou sexuální orientaci. To vše na pozadí stěžejního tématu Mládež utváří budoucnost a v kontextu česko-německé spolupráce. Neváhejte a přijeďte diskutovat! Přihlásit se můžete do 22. 5. 2022 zde.

Logo město Plzeň

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: