Proběhlo setkání jazykových animátorů Tandemu a byli vyškoleni noví

30.10.2023

V říjnu proběhlo navazující školení jazykové animace, na které navazovalo setkání animátorů Tandemu. Přečtěte si jak setkání prožila naše dobrovolnice Maren.

Velkou motivací a ještě větším nasazením začalo navazující školení pro nové jazykové animátory Tandemu. Ať už prostřednictvím prskavek nebo díky našemu oblíbenému předmětu - rychle jsme se seznámili prostřednictvím seznamovacích aktivit. Prostřednictvím těchto her se upevňovaly známé metody a vytvářely se nové. Diskutovalo se také o přáních, problémech a očekáváních. Několik účastníků nám předvedlo svůj samostatný Energizer.

Druhý den všichni vyprávěli o svých zácvicích u zkušenějších kolegů. Juditina rada: "Nikdy nejde všechno podle plánu, ale to zvládnete.“ Během prezentace zácviků narazili možná někteří na dno svých limitů, ale díky vzájemné zpětné vazbě se nakonec všichni naučili novým kompetencím. Znalosti všech účastníků navazujícího školení byly prověřeny v soutěži "Tandem hledá superstar", zatímco na seminář přijížděli již staří známí (služebně starší jazykoví animátoři) pro networkingové setkání. Objevilo se mnoho obav a otázek, na které podrobně ale nově příchozí animátoři odpověděli s velkou zkušeností v rámci aktivity Speeddating.

V rámci sobotního setkání všech animátorů byl výběr programu – animátoři se mohli účastnit buď dílen jazykové animace a podílet se na vyvíjení a brainstormingu nových materiálů anebo se účastnit školení dalšího vzdělávání – animování pro velké česko-německé skupiny. Odpoledne se animátoři naučili vytvářet Reels na Instagramu, aby mohli svou práci také patřičně prezentovat na sociálních sítích.

Jak školení, tak setkání animátorů se velmi povedlo a my se za Tandem těšíme zase na další shledání :-)

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: