Česká televize odvysílala reportáž o akci dobrovolníků z Tandemu

29.9.2021

Na konferenci pro mládež s tématem drogové prevence přijela i Česká televize, aby s organizátory, přednášejícími a účastníky natočila reportáž pro svůj pořad SOUSEDÉ. Natáčení se uskutečnilo v kancelářích Tandemu v Plzni i překrásném prostředí zámku Nečtiny, kde se víkendová akce konala. Podívejte se na vydařenou reportáž!

Akci organizovali dobrovolníci projektu ahoj.info. Konference měla nabitý program plný zajímavých aktivit. Na účastníky čekala například „živá“ knihovna - rozhovor s lidmi, kteří jako "otevřená kniha" sdílí svůj životní příběh, poznamenaný právě závislostí na drogách či alkoholu, a odpovídají na veškeré otázky. Mladí si dále mohli volit workshop podle svého uvážení - jeden z nich zaštítila terapeutka závislosti Kateřina Vickers, druhý centrum Drop In, které se věnuje léčbě a primární prevenci se zaměřením právě na nealkoholové drogy.

Nechyběla pak ani večerní zábava, kde došlo k navazování česko-německých kontaktů a procházka na nedalekou zříceninu hradu Preitenstein. Vše bylo uzavřeno reflexí, kde všichni mohli sdílet svoje dojmy a celý zážitek tak uzavřít. Akce byla téměř celou dobu tlumočena profesionálními tlumočníky a o obsahovala také jazykové animace.

 

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: