Naučit se německy je hračka

10.3.2021

Jazyková animátorka Pavlína Kellerová s teamem Euregia Egrensis v Plavně připravila sérii videí pro děti k veselému učení se němčiny. Je určená školkám i jiným předškolním zařízením, případně rodičům malých dětí, kteří chtějí (nejen) v době lockdownu udržovat kontakt s jazykem našich sousedů.

Série „Snadné učení němčiny pro děti“ vznikla v rámci projektu "Euroregionální německo-česká síť mateřských škol". Jazyková animátorka Pavlína Kellerová ve svých videích se zvířecími kamarády vtáhne děti do světa němčiny pomocí tzv. imerzní metody zprostředkování cizího jazyka (tedy "jazykové koupele", kdy jsou děti celou dobu oslovovány pouze v cizím jazyce). Videa lze využít pro děti ve školkách, ale i individuálně doma s rodiči. Pavlína doporučuje sledovat videa 2-3krát týdně, aby se obsah internalizoval: "Je lepší se na to nejprve podívat a podruhé se již aktivně zapojit s plyšovou hračkou."

Na webu Euregia Egrensis najdete odkazy na všechna doposud natočená videa a můžete si zde rovněž stáhnout doprovodnou brožurku, která obsahuje metodické pokyny a slovníčky k jednotlivým videím:

 

 

 

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: