Debatujme a nehádejme se: Jak toho dosánout?

13.10.2023

Goethe-Institut v Drážďanech pořádá experimentální konferenci věnovanou komunikaci, médiím, dezinformacím a informační gramostnosti.

Debate not Argue: How to make it happen?
17./18. listopadu v Drážďanech
koná se v anglickém jazyce


Tato konference propojuje přístupy k člověčímu poznání, které by se měly setkávat a vnímat, aby opravdu mohlo dojít k nějaké změně.
V rámci programu se propojují pohledy a přístupy dvou světů - řekněme třeba světa hlavy, myšlení a rozumu a světa těla, pohybu a cítění. 

Většina konferencí věnovaná komunikaci, médiím, dezinformacím a informační gramotnosti je postavená na celodenních přednáškách, případně diskusích. Tato konference je postavená na workshopech, které vedou experti jak z oblasti médií a informační gramotnosti, tak z oblasti hledání vzájemného porozumění. A také na workshopech pohybových, komunikačních, výtvarných a divadelních.
Čekají vás také dvě panelové diskuse.

Skvělí lektoři a průvodci - moderátoři vám pomůžou najít řadu možných směrů a odpovědí na tu palčivou otázku JAK. Zároveň skrze workshopy pravděpodobně vznikne řada AHA momentů a vy objevíte úhly pohledu, přístupy a směry, které jste do té doby neznali.

Cílem tohoto listopadového setkání je totiž jednak propojit ty, kdo se v této oblasti pohybují, jednak umožnit objevení nového a zatím nepoznaného. Jak to ale celé dopadne, to záleží na nás všech. Koneckonců, o tom je experiment. 

Zde je odkaz k registraci: https://www.fes.de/en/events/detail/270691/anmelden

Zde je odkaz na facebookovou událost

Důležitá zpráva na konec: díky štědré podpoře Fridrich Ebert Stiftung a Česko-německého fondu budoucnosti počítáme s příspěvkem na cestu a ubytování pro každého účastníka do maximální výše 180EUR/osoba. Reálná výše poté závisí na množství účastníků, které o tuto podporu požádají.

Konf Dresden

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: