Čojč - Divadelní síť Čechy Bavorsko zve na letní česko-německé divadelní projekty

30.6.2020

Čojč - Divadelní síť Čechy Bavorsko zve všechny mladé lidi na letní česko-německé divadelní projekty Textory (8.-14.8.2020) a Ty Wolle (15.-21.8.2020).

TY WOLLE: Jeden týden stráví deset lidí z Česka a deset z Německa na biostatku ve Valči, v Karlovarském kraji. Společně objevíme jaké to je, živit se v dnešní moderní době chovem ovcí, jak vypadá všední den na statku, a budeme mít příležitost na vlastní kůži poznat proces od chovu ovce až ke zpracování vlny. Vyzkoušíme si barvení i česání vlny, u večerních táboráků budeme plést a zažijeme si jaké to je v kůži farmáře. Každodenní zážitky budeme sdílet mezi sebou v česko-německé skupině, diskutovat o nich a pomocí divadelních aktivit a her zpracovávat. Na konci projektu pak budeme mít společné česko-německé Ty Wolle představení.
Pokud tě láká příroda a rád/a objevuješ nové věci, přidej se k nám na Ty Wolle.

Projekt Ty Wolle je realizován ve spolupráci s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem s podporou MŠMT.

Další informace, kontakt a přihlášku najdeš na: https://cojc.eu/cs/projekty-cz/209-ty-wolle-cz

 

TEXTORY: 12 mladých lidí z Německa a Čech, které baví zkoumat česko-německou hranici, a kteří jsou zvědaví na příběhy z česko-německého pohraničí, se setká v Plesné v Karlovarském kraji. Tam, kde dříve textilní průmysl jen kvetl, zůstávají dnes prázdné továrny. Navštívíme proto dnešní výrobny textilu, budeme se ptát bývalých pracovníků velkých textilek i pamětníků zlatých časů tohoto kraje a přemýšlet, jak se textilní průmysl proměnil a jaký to má vliv na nás samotné. Budeme divadelně improvizovat, hledat souvislosti a skládat si tak naše vlastní Textory.

Další informace, kontakt a přihlášku najdeš na: https://cojc.eu/cs/projekty-cz/220-textory-neztrat-nit

 

Informace k projektům:

  • účast pro všechny od 14 do 26 let z Česka a Německa
  • cena 1800,-Kč (plná penze, cestovné proplaceno)
  • pro účast není nutná znalost druhého jazyka, čojč projekty probíhají dvojjazyčně, není se čeho bát
  • vzhledem k aktuální situaci vypracoval čojč na základě opatření Ministerstva zahraničí Hygienická a bezpečností pravidla pro účast na projektu
  • v případě nepříznivé zdravotní situace, která by vedla ke zrušení projektu, bude všem přihlášeným obratem vrácen účastnický poplatek v plné výši

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: