24.–25. 6. 2022

Motivace účastníků pro mezinárodní/česko-německé výměny

Seminář pro mimoškolní organizace
Místo konání: Plzeň, DEPO 2015
Typ akce: tématický seminář
Cílová skupina Pracovníci s mládeží, volnočasové organizace, spolky
Uzávěrka přihlášek 22.5.2022
Jazyk akce češina/němčina
Akce bude simultánně tlumočena.

Jste mimoškolní zařízení a máte problém získat účastníky na akci? Přijde vám, že mladí lidé po pandemii zamrzli a nikam nejezdí? Nebo možná máte co nabídnout, ale neumíte to prodat? Tak neváhejte a pojeďte s Tandemem na seminář!

V pátek se vrhneme na vzájemné poznávání, propojování kontaktů nebo výměnu zkušeností. Zkusíme pojmenovat problémy a výzvy, kterým čelíme při získávání a motivaci účastníků pro česko-německé výměny. Celý den zakončíme velkou slavnostní akcí 25 let Tandemu v prostorách DEPO 2015.
V sobotu dopoledne se pak s pomocí referenta nebo referentky pokusíme najít odpovědi na otázky typu: Jak napsat text pro mladé lidi? Jaký použít vizuální materiál? Jak a skrz které platformy mám komunikovat nebo má ještě smysl používat k oslovení mladých lidí tiskové produkty?
Po evaluaci se přesuneme na společný oběd, kde se rozloučíme. Po skončení programu máte ještě možnost zúčastnit se interaktivní prohlídky Zažij Plzeň.

Rádi bychom vzhledem k tématu semináře pozvali i mladé aktivní lidi, kteří se sami česko-německých výměn účastní (nebo dříve účastnili), aby nám v diskuzi sdělili svůj pohled na věc a pomohli nalézt podle nich optimální řešení. Pokud ve své organizaci někoho takového máte a rádi byste ho vzali s sebou, kontaktujte nás prosím na brendova@tandem-org.cz.

Program

Pátek 24. června 2022
10:00 Zahájení v prostorách DEPO 2015
Seznámení se
Definice problémů, se kterými se v rámci motivování účastníků na akce potýkám
12:30 Oběd v DEPO 2015
13:30 World Caffé
15:30 Konec prvního dne, prostor pro ubytování se

17:00 Slavnostní akce 25 let Tandemu, DEPO 2015
Všichni účastníci semináře jsou pozváni na slavnostní akci u příležitosti 25 let Tandemu. Akce se uskuteční v ojedinělých industriálních prostorech DEPO 2015 za účasti 300 hostů z Česka a Německa. Akce bude simultánně tlumočena a streamovaná.

Sobota 25. června 2022
10:00 Začátek v DEPO 2015
Zhodnocení předchozího dne
10:30 Referentka: Věra Ondřichová, Komunikace21
Nejste v tom sami. Muzikanti, divadelníci, vzdělavatelé, pořadatelé festivalů. Všichni hlásí, že mají málo účastníků. Lidé jsou po pandemii pasivnější než dřív a když už se někam rozhodnou jít, musí si být jisti, že to bude stát za to. Jak ale lidem dát vědět, že právě vaši akci by neměli minout?
Věra Ondřichová vystudovala žurnalistiku a mezinárodní vztahy na UK v Praze. V profesním životě se od počátku věnuje médiím a vztahům mezi lidmi – pracovala například jako tisková mluvčí či specialistka na public relations v Junáku, Městské knihovně v Praze nebo na rektorátu UK. Vede dlouhodobé vzdělávací projekty – Akademii PR pro neziskovky a Akademii PR pro knihovny.
12:00 Evaluace, zakončení
12:30 Společný oběd, rozloučení

14:00 Fakultativní interaktivní prohlídka Zažij Plzeň!

Přihláška

Pro přihlášení použijte tento on-line formulář. Uzávěrka přihlášek je 22. května 2022. Nevratný účastnický poplatek včetně ubytování a stravy činí 500,- Kč. Nejpozději do 3. června 2022 od nás obdržíte potvrzení Vaší účasti na semináři a bližší informace k platbě. V případě, že se nebudete moci semináře zúčastnit, neprodleně nás prosím informujte.

Doprava

Vlastní. Jízdné účastníkům není hrazeno.

Ubytování a strava

Účastníci semináře budou ubytováni ve dvoulůžkových pokojích v Hotelu Victoria v centru Plzně. Jednolůžkové pokoje je možno zajistit za příplatek (kapacita omezena). Strava bude zajištěna po celou dobu semináře.

 

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: