24.–25. 6. 2022

Kde začíná demokracie?

Seminář pro předškolní pedagogy z Česka a Německa
Místo konání: Hotel Central, Plzeň
Typ akce: tematický seminář
Cílová skupina zástupci předškolních zařízení, pedagogové z Čech a Německa, jazykoví animátoři předškolní oblasti
Cíle Motivace k česko-německé spolupráci, oživení stávajících partnerství, obohacení spolupráce o nové obsahové impulzy
Uzávěrka přihlášek 22.05.2022
Přihlašovací formulář Online přihlašovací formulář

 

Anotace

Dvoudenní seminář pro pedagogy předškolních zařízení z Česka a Německa - informace o nabídkách Tandemu pro předškolní zařízení, workshop a beseda na téma výchovy malých dětí k odpovědnosti a vzájemnému respektu jako základu demokratické společnosti, příležitost k setkání a sdílení zkušeností mateřských škol, slavnostní akce 25 let Tandemu v industriálním prostoru DEPO 2015

Program

Pátek 24. června 2022, 10:00 - 19:00
- Tandem a jeho programy podpory v předškolní oblasti
- Představení stěžejního tématu Tandemu „Mládež utváří budoucnost. Demokracie, participace, diverzita“ – diskuze a výměna zkušeností
- Beseda s Mirkou Škardovou: „Začít spolu v MŠ“ - vzdělávací program, ve kterém děti svobodně vyjadřují své potřeby, přání a představy v prostředí, které jim poskytuje pocit bezpečí a zároveň přináší výzvy, podporuje jejich přirozené učení a kreativitu.
- účast na slavnostní akci 25 let Tandemu *

* Všichni účastníci semináře jsou pozváni na slavnostní akci u příležitosti 25. výročí založení Tandemu. Akce se uskuteční v ojedinělých industriálních prostorech DEPO 2015 za účasti 300 hostů z Česka a Německa. Oficiální program proběhne od 17 do 19 h, následuje raut a neformální rozhovory.

Sobota, 25. června 2022, 9:00 - 15:00
- Workshop „Demokracie a participace ve školkách“ (referentka Brigitte Netta, ředitelka MŠ, pedagožka a certifikovaná multiplikátorka konceptu „Spolurozhodovat a spoluvytvářet ve školkách“ nadace Bertelsmann Stiftung, Fachhochschule Kiel a Institutu pro participaci a vzdělání)
- Interaktivní prohlídka Zažij Plzeň! *

* Volitelně se můžete zúčastnit prohlídky Plzně s prvky jazykové animace, která Vás netradiční formou seznámí s kulturními i historickými zajímavostmi města. Nutno přihlásit se v rámci online přihlášky na seminář.

Jazyk akce

Akce bude probíhat v češtině a němčině. Znalost druhého jazyka není nutná, vše bude simultánně tlumočeno.

Ubytování a strava

Účastníci semináře budou ubytováni ve dvoulůžkových pokojích v Hotelu Central v centru Plzně. Jednolůžkové pokoje je možno zajistit za příplatek (kapacita omezena). Po celou dobu semináře bude zajištěna strava. Parkování je možné ve dvoře hotelu na vlastní náklady za poplatek 200 Kč/auto/noc (kapacita omezena). 
Hotel Central, Nám. Republiky 33, 301 00 Plzeň
www.hotelcentral.cz

Doprava

Jízdné účastníkům není hrazeno.

Spolupráce

Seminář se koná s finanční podporou Česko-německého fondu budoucnosti a Bavorského ministerstva práce a sociálních věcí.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: