29.–30. 11. 2023

Barcamp Digital Transformer Days 2023

Mezinárodní BarCamp o digitálních možnostech mezinárodní práce s mládeží
Místo konání: DINA.international
Typ akce: konference
Cílová skupina Odborníci na mezinárodní práci s mládeží, pracovníci s mládeží, projektoví vedoucí, školitelé, zástupci spolků a sdružení, politici i lidé z praxe, kteří se věnují digitální transformaci v oblasti neformálního vzdělávání
Cíle Diskuse, sdílení a sbírání informací k tématu digitalizace, networking
Uzávěrka přihlášek: přihlašování stále možné
Cena Zdarma
 

Na Dni digitálních transformátorů se již potřetí virtuálně setkají odborníci z celého světa: Zjistěte více o aktuálních a inovativních přístupech, představte své osvědčené postupy, inspirujte se, setkejte se s odborníky a praktiky z jiných zemí, pokládejte otázky a pomozte utvářet budoucnost digitální mezinárodní práce s mládeží. Obsahově se Digital Transformer Days 2023 zaměří zejména na možnosti inkluze prostřednictvím umělé inteligence a udržitelných digitálních řešení.

Dny digitální transformace se zaměřují na digitální budoucnost mezinárodní práce s mládeží a vzdělávací mobilitu.  Zasedání, klíčové přednášky, digitální kavárna a interaktivní metody umožňují během dvou dnů výměnu zkušeností, experimentování a vzájemné učení. Důraz je kladen na vás: Na zasedáních BarCampu sdílíte a diskutujete o svých zkušenostech s odborníky a praktiky z různých oblastí, jako je neformální vzdělávání, práce s mládeží a digitalizace.

 

Jakým jazykem se bude mluvit?

 

V plénu: angličtina, čeština, francouzština, němčina, polština (se simultánním tlumočením)
V jednotlivých workshopech: V rámci workshopů bude pracovní jazyk záviset na dohodě účastníků. Základní znalosti angličtiny jsou výhodou, podle potřeby se budeme snažit zajistit překlad.

 

Podmínky pro přihlášení a účast

Účast je zdarma. Rádi bychom umožnili účast všem zájemcům, ale vzhledem k tomu, že počet účastníků je omezen na 100, může být nutné provést výběr. Budeme dbát na to, aby byly zastoupeny různé země a zkušenosti.

Akce se uskuteční na internetové platformě DINA.international a využívá videokonferenční nástroj Big Blue Button. Budete potřebovat počítač/notebook se stabilním přístupem k internetu, kameru a náhlavní soupravu. Všem účastníkům je předem nabízena technická kontrola.

Přihlašovací formulář prosím vyplňte zde. Po uzávěrce přihlášek budou rozeslány potvrzovací e-maily se všemi dalšími informacemi.

 

Program

Středa, 29. listopadu 2023

13:00 Přivítání a seznámení účastníků
14:00 Keynote: Umělá inteligence jako katalyzátor inkluze - Do jaké míry mohou technologie umělé inteligence přispět k odstranění bariér a k účasti na vzdělávání? |Katharina Hamisch, Dr. Robert Kruschel
14:45 Představení metod BarCampu a programu prvního dne
15:30 BarCamp – 1. kolo: Příklady dobré praxe v digitálních formách práce s mládeží
16:30 Výstupy z workshopů a přehled programu druhého dne
17:00 Konec programu prvního dne
od 17:00 Nepovinné: Vytváření sítí a neformální výměna názorů na webu wonder.me

Čtvrtek, 30. listopadu 2023

09:30 Přivítání a energizer
10:00 Keynote: Digitální = udržitelný? Aspekty řízení ekologických a sociálních dopadů digitálních nástrojů |Nicole Wolf
10:30 Představení programu druhého dne BarCampu
11:00 BarCamp – 2. kolo: Příklady dobré praxe v digitálních formách práce s mládeží
12:00 Přestávka na oběd
12:45 Interaktivní impuls: digitální jazyková animace
13:00 BarCamp – 3. kolo: Vaše vize / projektové nápady
14:00 Výstupy z workshopu a další kroky
15:00 Konec programu

 

Kontakt: S otázkami se můžete kdykoliv obrátit na organizační tým: digital@ijab.de

 

 

Spolupráce

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: