Trinacionální projekt "Women in Resistance"

9.2.2024

Zajímají tě osudy a příběhy odvážných žen, které byly odbojářkami proti národnímu socialismu a různými způsoby aktivně bojovaly proti této hrůzovládě? Přihlas se na výzkumný tábor a vyhraj 600 eur v esejistické soutěži.

Irena Bernášková, Rózia Robota, Marianne Golz - mnoho lidí dnes nezná jejich jména, natož jejich příběhy. Tímto projektem to chceme změnit: "Neslyšené ženské hlasy - ženy v odboji proti národnímu socialismu".

Cílem projektu financovaného EU je zvýšit povědomí o ženském protinacistickém odboji. Příběhy a osudy těchto odvážných žen mají účastníky také podnítit k zamyšlení nad aktuálními otázkami spravedlnosti a rovnosti v Evropě.

Za tímto účelem se uskuteční tři výzkumné tábory v Görlitz (DE), Praze (CZ) a Kreisau (PL). Celkem se jich bude moci zúčastnit 26 mladých lidí z Polska, České republiky a Německa ve věku od 18 do 29 let. Prostřednictvím kombinace přednášek, workshopů a návštěv památek získají účastníci hlubší vhled do různých forem odporu žen proti nacistickému režimu. Kromě tematické přípravy budou vyučovány základní znalosti o možnostech výzkumu a cvičení v psaní.

Účast je bezplatná. Náklady na ubytování a stravování jsou plně hrazeny. Cestovní náklady budou rovněž proplaceny až do výše 100 EUR na výzkumný tábor. Výzkumné tábory probíhají v angličtině.

Máte zájem? Pak pro vás máme dobrou zprávu! Účastníci s bydlištěm v České republice se mohou přihlásit až do 15. února 2024. Stačí vyplnit tento dotazník.

Termíny výzkumných táborů:

08.04.-11.04.2024: Výzkumný tábor v Görlitz (SRN)

11.05.-15.05.2024: Výzkumný tábor v Kreisau (PL)

15.05.-17.05.2024: Výzkumný tábor v Praze (CZ)

Další informace:

Výzkumné tábory jsou součástí esejistické soutěže na téma ženského odporu proti národnímu socialismu. Za první místo je vypsána odměna 600 eur, za druhé místo 400 eur a za třetí místo 300 eur. Účast na badatelských táborech posiluje dovednosti potřebné k účasti v této soutěži. Účast na výzkumných táborech však nezavazuje účastníky k účasti v esejistické soutěži.

Bildungswerk Sachsen der Deutschen Gesellschaft e.V. ve spolupráci s polským partnerem, Nadací Krzyżowa pro vzájemné porozumění a českým partnerem Antikomplex jsou iniciátory třínárodního projektu: "Neslyšené ženské příběhy. Evropská vzpomínka na ženy v odboji proti nacionálnímu socialismu".

Více informace o projektu najdete na našich webových stránkách:
www.women-in-resistance.eu nebo https://www.instagram.com/women_in_resistance/ 
případě nás kontaktujte e-mailem: info@women-in-resistance.eu

 

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: