Financování česko-německých výměn mládeže

Níže najdete různé možnosti financování vašich výměn:

 

 

 

Publikace o možnostech financování česko-německých výměn mládeže zdarma ke stažení

Publikace informuje o možnostech financování česko-německých aktivit v oblasti práce s dětmi a mládeží. Formou výběru zdrojů poskytuje přehled možných způsobů financování pro zájemce o mezinárodní spolupráci z řad jednotlivců, školských i mimoškolních zařízení a organizací pracujících s dětmi nebo mladými lidmi. Publikaci pravidelně aktualizujeme.

 

Program "Rozjeď to s Tandemem"

Tandem nabízí českým spolkům a jiným subjektům aktivním v mimoškolní oblasti finanční podporu až 50 000 Kč k přípravě a realizaci setkání dětí a mládeže s Německem. Program Rozjeď to s Tandemem! byl v roce 2023 znovuobnoven díky finanční pomoci Velvyslanectví SRN v Praze a klade si za cíl motivovat české subjekty k uspořádání česko-německých výměn.

 

Financování česko-německých výměn v rámci stěžejního tématu

Zabýváte se tématy, co nějak souvisejí s udržitelností? Německá kancelář Tandemu má každoročně k dispozici finanční prostředky na podporu projektů, které vznikou v rámci našeho stěžejního tématu "Udržitelnost v česko-německých výměnách mládeže". Žádost podává vaše partnerské zařízení z Německa a uzávěrka přihlášek na rok 2024 je 1. října 2023.

 

Partneři z Německa

Vaši partneři z Německa se mohou obrátit na německou kancelář Tandemu a požádat o dotaci z programu KJP (Kinder- und Jugendplan des Bundes). Bližší informace Vám poskytne kolegyně Lucie Matyášová na matyasova@tandem-org.de.

 

Mimořádná nabídka Česko-německého fondu budoucnosti

Ve spolupráci s Česko-německým fondem budoucnosti (ČNFB) je možné žádat o kofinancování projektů z programu Začínáme!
Kromě standardních kritérií pro poskytnutí příspěvku musí podpořené projekty splňovat následující kritéria:

  • Program je určen pro školní i mimoškolní aktéry se sídlem v České republice i Německu, kteří u ČNFB o příspěvek dosud nežádali
  • nebo žádali, ale projekt podávají s novým projektovým partnerem,
  • nebo chtějí obnovit své setkávací aktivity po jejich přerušení, ke kterému došlo ze závažných důvodů (např. kvůli pandemii koronaviru).

Maximální výše podpory je 125 000 Kč nebo 5000 € a může tvořit až 70 % celkových nákladů. Celkové náklady projektu nesmí přesáhnout 100 000 Kč.
Žádosti se podávají průběžně mimo obvyklé lhůty a rozhodnuto o nich bude ve zkráceném termínu.

Kontaktní osobou pro školní a vzdělávací projekty je paní Ingrid Koděrová.

 Podrobné informace o Programu ČNFB Začínáme!

____________________________________________________________________________________________________________

Chcete zůstat v obraze? Aktuální informace ohledně financování, dalších nabídky a pozvánky z česko-německého světa sdílíme jednou měsíčně v našem newsletteru. Nebo se přidejte do naší nové facebookové skupiny "Výměna je Austausch", kde pravidelně poskytujeme tipy na česko-německé výměny a kde i vy můžete sdílet své zkušenosti nebo pokládat dotazy.

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Obnovujeme oblíbený program podpory Rozjeď to s Tandemem!

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: