Specializacie pro jazykové animátorky a animátory konečně po 6 letech!

13.3.2024

Už jste zažili naše jazykové animátorky a animátory v rámci přípravných dnů, které jsou součástí každé zahraniční odborné praxe podpořené Tandemem? Pokud ano, tak víte, že jsou akční, kreativní a odbornou slovní zásobu dokáží studentům zprostředkovat tak, že si ji prostě zapamatují! Na vzdělávacím semináři 8. - 10. března 2024 v Plzni bylo v tomto směru vyškoleno dalších 14 jazykových animátorek a animátorů. I vy si je můžete objednat!

Bára, Míša, Dobruš, Dája, David, Veru, Eva, Katharina, Martina, Eliška, Olga, Zuzka, Alfons, Veronika - ti všichni získali specilaizaci pro realizaci přípravných dnů s jazykovou animací a orientací v místě praxe, které jsou součástí každé praxe podpořené Tandemem v rámci Programu podpory odborných praxí.

Specializace měla dvě části. V online části se účastníci seznámili s teoretickým základem. Získali informace o Programu podpory odborných praxí, o průběhu přípravných dnů krok po kroku. Měli za úkol také vypracovat svůj scénář přípravných dnů.

"Kettensäge, Handkreissäge, Handbügelsäge, Säbelsäge, Stichsäge", zkrátka "pila" na všechny způsoby a varianty - během osobního pátečního a sobotního programu se lektoři Karel Hájek a Martina Matějková zaměřili na zprostředkování odborné slovní zásoby. A na vhodné metody v rámci aktivit orientace v místě praxe.

V další části víkendového setkání došlo k propojení s animátorkami a animátory, kteří již přípravné dny realizují. Díky vzájemnému sdílení aktivit, tipů a triků si každý odnesl novou metodu, nový přístup. Největší zájem byl o metody v rámci zprostředkování odborné slovní zásoby, diverzity a práci s peXmory. Uvědomili jsme si, jak funguje skupinová dynamika a vyzkoušeli si na vlastní kůži aktivity z oblasti vědomého přístupu k diverzitě.

Všichni účastníci si mohli zažít nově vznikající Escape game, která se bude dát v budoucnu využít v rámci jazykové animace.

Animátoři při závěrečné evaluaci ocenili nabitý program, osobní přístup, uvolněnou atmosféru a pobyt venku.

ZuFo

 

 

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: