Rozjeď to s Tandemem! - Nabídka třídenních akcí pro mládež a volnočasové organizace

19.5.2023

Pozor, speciální nabídka Tandemu pro zájemce z řad volnočasových organizací, jako jsou např.skauti, DDM, ZUŠ, hasiči, volnočasové kroužky, sportovní kluby a další! Abychom podpořili vzájemné česko-německé setkávání, rozhodli jsme se připravit několik třídenních akcí s hotovým programem pro vaše skupiny mládeže. Pokud máte zájem se se svým německým partnerem zcela zdarma zúčastnit některého z těchto setkání, čtěte dále!

POPIS: Organizace z České republiky a Německa (bez ohledu na to, zda se jedná o stávající nebo novou spolupráci) se v rámci námi připraveného programu setkají na tři po sobě jdoucí dny, aby se vzájemně poznaly nebo obnovily vztahy, vyměnily si informace o vlastní práci a strukturách a inspirovaly mladé lidi k přeshraniční spolupráci. Toto setkání je finančně podpořeno Velvyslanectvím SRN v Praze a má sloužit k pokračování či dalšímu rozvoji spolupráce mezi oběma sdruženími. Organizace a mladí lidé jsou Tandemem motivováni k tomu, aby spolu zůstali v kontaktu.

KDE: Zámek Nečtiny nebo Hotel Junior Poděbrady (Možnost dohodnout si i jiné místo.)

KDO: Jedna organizace z ČR a jedna ze SRN, se stávajícím partnerstvím nebo s chutí partnerství začít (např. skauti, DDM, ZUŠ, hasiči, volnočasové kroužky, sportovní kluby, …)

POČET ÚČASTNÍKŮ: Můžeme zajistit program pro max. 50 účastníků, např. 20 mladých lidí z Německa a 20 mladých lidí z České republiky + doprovodné osoby + organizační tým Tandemu. V ideálním případě by počet účastníků z obou zemí měl být přibližně stejný.

CENA: ZDARMA (Setkání bude hrazeno Tandemem díky přispění Velvyslanectví SRN v Praze.)

TERMÍNY: Termín lze dohodnout po konzultaci s vaším (případným) projektovým partnerem.

PODMÍNKY ÚČASTI:

 • Organizace se stálou účastnickou základnou mládeže ve věku 12 - 26 let s chutí do další přeshraniční spolupráce
 • Následná vzájemná spolupráce obou organizací, kterou doloží zprávou o společných aktivitách do konce roku 2023

JAK SE PŘIHLÁSIT: Stačí vyplnit přihlášku a my se Vám ozveme. Máte další otázky? Ozvěte se Kateřině Břendové na brendova@tandem-org.cz nebo zavolejte na +420 377 634 754.

PŘEDPOKLÁDANÝ PROGRAM:

První den

 • Příjezd v odpoledních/večerních hodinách
 • Seznámení s místem
 • Seznámení účastníků
 • Česko-německá jazyková animace

Druhý den

 • Dopoledne: interaktivní tematický workshop na téma dle zaměření skupiny (např. ochrana klimatu a udržitelnost, diverzita, mediální kompetence, sociální participace a/nebo lidská práva)
 • Odpoledne: prezentace spolků včetně ukázky jejich aktivit
 • Večer: program pod taktovkou účastníků (např. prezentace zemí)

Třetí den

 • Práce ve smíšených česko-německých skupinách
 • Prezentace výsledků
 • Vyhodnocení / evaluace
 • Odjezd po obědě

 

Máte chuť do česko-německé spolupráce, ale tyto víkendy nejsou nic pro vás? Přečtěte si více o našem programu podpory Rozjeď to s Tandemem, kde přispíváme až 50 000 Kč na česko-německé projekty volnočasových organizací a uspořádejte něco sami! Nebo se přidejte do naší nové facebookové skupiny "Výměna je Austausch", kde pravidelně poskytujeme tipy na česko-německé výměny a kde i vy můžete sdílet své zkušenosti nebo pokládat dotazy.

 

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: