Česko-německý fond budoucnosti reaguje na koronavirovou krizi mimořádnou podporou

20. 4. 2020

Česko-německý fond budoucnosti poskytne v souvislosti s  pandemií koronaviru zvláštní finanční prostředky v celkové výši 10 miliónů korun.

Tyto prostředky půjdou ve prospěch osob a organizací, které jsou kvůli pandemii koronaviru zvláště ohroženy: 

 • organizace pečující v ČR o oběti nacismu, které vzhledem ke svému věku i v důsledku prožitých útrap patří mezi vůbec ty nejohroženější,
 • „stavitelé mostů“, kteří se v posledních letech významným způsobem zasadili o zlepšení česko-německých vztahů a kvůli koronavirové krizi se dostali do tíživé finanční situace – jako například umělci, kulturní instituce, spolky z oblasti kulturní či mládežnické práce a nakladatelství,
 • iniciativy, které v česko-německém pohraničí poskytují zdravotní a sociální služby osobám obzvláště ohroženým pandemií koronaviru.

V koronavirové krizi čelí Česko a Německo stejným výzvám: musíme chránit ty naše spoluobčany, kteří jsou zvláště ohroženi, a zároveň nesmíme dát všanc to, čeho jsme za posledních 30 let dosáhli,“ uvedli ředitelé Fondu Petra Ernstberger a Tomáš Jelínek. „K tomu patří i po léta budovaná důvěra mezi Čechy a Němci, jež je nyní vystavena zatěžkávací zkoušce. Považovali jsme proto za důležité rychle a nebyrokraticky poskytnout podporu právě těm, kteří hrají v tomto ohledu klíčovou roli.“ Vedle obětí nacismu a „stavitelů mostů“ se jedná podle obou ředitelů obzvláště o občany v česko-německém pohraničí, kde by se dopady krize mohly na lidech a jejich vzájemných vztazích projevit nejcitelněji.

Podrobnější informace k mimořádné podpoře: www.fondbudoucnosti.cz


Další informace a kontakt:

Silja Schultheis
E-mail: silja.schultheis@fb.cz
GSM: +420 737 505 790
 

Aktuality

Doporučujeme

 • 16. 11. 2020 Chcete pracovat u Tandemu? Hledáme kolegu/kolegyni!
  Hledáme nadšeného člověka na plný úvazek na místo Spolupracovník / spolupracovnice pro mimoškolní oblast . Jste rádi v kontaktu s lidmi, máte organizační a komunikační talent a dobrou němčinu? Přihlašte se do 30. 11. 2020 .
 • 11. 11. 2020 Zveme na česko-německé divadlo ONLINE
  Využijte jedinečnou možnost a podpořte česko-německou kulturní výměnu z pohodlí svého domova. V pátek  20.11.2020 od 20:30h budeme streamovat divadelní představení „Moc a bezmoc?“ souboru TO TÉMA/DAS THEMA z pražského divadla Na zábradlí,...
 • 6. 10. 2020 Základní školení jazykové animace
  Základní školení jazykové animace, které se původně mělo uskutečnit 5. – 8. 11. 2020 bylo ZRUŠENO, termín je přesunut na 6. - 9.5. 2021.

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň