

Česko-německé fórum Společnými vzpomínkami ke společné budoucnosti
Potřebujete nové impulzy do své pedagogické činnosti? Zajímá Vás, jak se pracuje s tématem občanského a globálního vzdělávání v Česku a Německu? Máte chuť poznat inspirativní osoby a vyměnit si zkušenosti? Chtěli byste uspořádat česko-německé setkání na památném místě? Potřebujete tipy na obsahovou náplň Vašeho česko-německého setkání?
Zúčastněte se fóra Společnými vzpomínkami ke společné budoucnosti 11. - 13. 4. 2019 v Brně. Třídenní program Vám nabídne mnoho zajímavých workshopů, pedagogických konceptů a příkladů dobré praxe, které Vás mohou inspirovat.
Koordinační centrum Tandem zve na třídenní vzdělávací fórum v Brně. Určené je pro pracovníky s mládeží, pedagogy, multiplikátory i jednotlivce, kteří se zajímají o téma občanského vzdělávání a rádi by s ním pracovali nejen v česko-německém kontextu.
Praktické workshopy se budou věnovat občanskému vzdělávání, vědomé práci s diverzitou a fake news.
Přihlásit online se můžete do 21.3.2019 zde.
Ubytování ve dvoulůžkových pokojích a stravování je v rámci semináře zajištěno a plně hrazeno. Pokud účastník potřebuje ubytování v jednolůžkovém pokoji, musí si ho plně uhradit.
Akce bude simultánně tlumočena.
Zpětně bude hrazeno 50 % cestovních nákladů (podmínkou je využití nejvýhodnějších tarifů), cesta autem bude řidiči proplacena do výše jízdného ve vlaku 2. třídy.
Účastnický poplatek: 700 Kč
Kontaktní osoby:
Lucie Tarabová - tarabova@tandem-org.cz +420 377 634 766
Monika Štroblová - stroblova@tandem-org.cz +420 377 634 757
---------------------------------------------
Předběžný program
- Čtvrtek 11. dubna 2019
od 16:00 registrace
večeře
18.30 / 19.00 Divadlo Husa na provázku: oficiální zahájení a česko-německý kabaret „To téma“ – „Das Thema“
- Pátek, 12. dubna 2019
Inputy, workshopy, diskuze
Úvod do tématu - práce se vzpomínkami a občanské vzdělávání
Prof. Dr. Michele Barricelli, Mgr. Ondřej Matějka
I. blok workshopů
Pedagogické koncepty práce se vzpomínáním a občanské vzdělávání
Všichni účastníci mohou vybrat v každém bloku jednu možnost.
Workshop 1: Práce s pamětníky a oral history
Živá pamět, Šárka Jarská
Workshop 2: Fake News, poplašné zprávy, populismus
Bára Procházková, žurnalistka
Workshop 3: Lidé v pohybu
Petra Frühbauerová, NaZemi
oběd
II. blok workshopů
Workshop 1: Afgánistán. Mnichov. Já. Má cesta za lepším životem.
Hassan Ali Djan
Workshop 2: Fakescape - představení únikové hry na téma fake news
Fakescape, z.s.
Workshop 3: Práce s pamětníky a oral history
Živá pamět, Šárka Jarská
Prohlídka Muzea romské kultury a představení pedagogického programu
Večeře
- Sobota, 13. dubna 2019
Plénum - Informace k financování česko-německých projektů: Česko-německý fond budoucnosti (Jakob Venuss), Kinder und Jugendplan des Bundes (Marius Meier)
Česko-jazyková animace
Prostor pro výměnu zkušeností - práce ve skupinách
Paralelně konzultace o možnostech financování: Česko-německý fond budoucnosti a Tandem
oběd
III. a IV. blok workshopů
Tři paralelní příklady česko-německých projektů k tématu památných míst a občanského vzdělávání
- simulační hra, česko-německé setkání škol v Terezíně, čojč pedagogika na památných místech
Závěrečný input - Ondřej Liška
Evaluace a reflexe, zakončení akce
Aktuality
-
27.11.2023
ahoj.info projekt - Videoseminář pro mladé lidi
Od 15.- 17. března 2024 se ve vzdělávacím centru pro mládež v bavorském Waldmünchenu uskuteční ahoj.info videoseminář s názvem "Náš svět budoucnosti". Seminář je určen mladým lidem od 16 do 26 let a připravuje jej dobrovolnice Evorpského sboru solidarity za podpory týmu kolegů z obou kanceláří Tandemu. -
6.11.2023
Barcamp Digital Transformer Days 2023
Digitální metody a nástroje, příklady dobré praxe a inovace, networking a odborníci z celé Evropy. To vše je Barcamp Digital Transformer Days od 29. do 30. listopadu 2023 online na platformě DINA.international! Neváhej a přihlas se na akci všech odborných pracovišť mezinárodní práce s mládeží. Přihlášky stále běží! -
30.10.2023
Proběhlo setkání jazykových animátorů Tandemu a byli vyškoleni noví
V říjnu proběhlo navazující školení jazykové animace, na které navazovalo setkání animátorů Tandemu. Přečtěte si jak setkání prožila naše dobrovolnice Maren.
Akce
-
metodický seminář8.–10. 3. 2024 Odborné praxe Termín
8.–10. 3. 2024 Místo konání
PlzeňSpecializační seminář pro jazykové animátory pro Program podpory odborných praxí
Vyškolení jazykoví animátoři mají možnost získat specializační školení pro realizaci přípravných dnů v rámci Programu podpory odborných praxí. V rámci specializačního školení proběhne také setkání s již vyškolenými animátory. -
metodický seminář9.–10. 3. 2024 Odborné praxe Termín
9.–10. 3. 2024 Místo konání
Hotel Lions, PlzeňSetkání jazykových animátorů realizujících přípravné dny v rámci Programu podpory odborných praxí
Jsi jazykovým animátorem se specializací pro Program podpory odborných praxí? Pak tento víkend rozhodně buď u toho! Po několika letech je tu opět setkání animátorů realizujících přípravné dny. Nabízíme prostor na výměnu aktivit, sdílení příkladů dobré praxe, seznámení se s novými animátory. A snad bude i překvapení :-) -
metodický seminář25. 3. – 30. 11. 2024 Odborné praxe Termín
25. 3. – 30. 11. 2024 Místo konání
Setkání koordinátorů česko-německých odborných praxí
Plánujeme pro vás dvouhodinové česko-němecé online setkání, při kterém vám sdělíme novinky ze strany Tandemu a budeme rádi za sdílení z vaší strany. Prostor bude dán především vašim dotazům a výměně zkušensotí mezi realizátory zahraničních mobilit.
Nepřehlédněte
Obnovujeme oblíbený program podpory Rozjeď to s Tandemem!