Žákům při odborných praxích pomohou nově proškolení jazykoví animátoři

19. 6. 2018

O víkendu 15.–17. 6. 2018 se v Plzni konalo specializační školení a další vzdělávání jazykových animátorů, kteří chtějí realizovat přípravné dny pro Program podpory odborných praxí.

Vzdělávací akce se zúčastnilo 13 vyškolených jazykových animátorů z Německa i ČR, kteří získali hlubší vhled do fungování Programu podpory odborných praxí, seznámili se s konceptem a jednotlivými částmi přípravných dnů, naučili se využívat jazykovou animaci pro zprostředkování odborné slovní zásoby a prakticky si vyzkoušeli aktivity z oblasti vědomé práce s diverzitou. Díky setkání se zkušenými jazykovými animátory mohou sbírat další inspiraci a nápady pro svoji práci.

Paralelně s tím proběhlo také zvýšení kvalifikace 6 stávajících animátorů tohoto programu, kteří si prakticky osvojili nové metody „Orientace v místě praxe“ a dozvěděli se například, jak reagovat na odmítavé/opovrhující postoje praktikantů během aktivit zaměřených na vnímání jiné kultury.

"Po celou dobu panovala skvělá atmosféra. Účastníci ocenili, že si mohli na místě vyzkoušet mnoho praktických metod, jež budou využívat při realizaci přípravných dnů v rámci Programu podpory odborných praxí," popsala koordinátorka Jarmila Půbalová.

Více se o nabídce Programu podpory odborných praxí pro střední školy dočtete zde.

Podrobnosti k jazykovým animacím najdete na webu www.jazykova-animace.info.

         

.


Iva Břendováprogram podpory odborných praxí
Jarmila Půbalová
e-mail: pubalova@tandem-org.cz

telefon: +420 377 634 759
skype: odbornepraxe

Aktuality

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita