Základní školení česko-německé jazykové animace

16. 4. 2018

Ve dnech 12.–15. dubna 2018 se v Litoměřicích konalo základní školení česko-německé jazykové animace. Školení se zúčastnilo celkem 16 osob z Česka a 4 osoby z Německa. Vedli jej Jaroslav Šup a Mathias Straub.

Účastníkům byly podrobně představeny jednotlivé projekty a programy Tandemu, jejichž základním stavebním kamenem nebo doplněním je metoda jazykové animace a do nichž se tedy nově vyškolení jazykoví animátoři budou moct zapojit. Hlavní část programu se soustředila na praktické ukázky her a aktivit. Díky dvěma lektorům se účastníci seznámili s rozdílnými přístupy a poznali široký repertoár cvičení.

Školení se zaměřilo na rozvinutí znalostí a dovedností s ohledem na způsob práce s binacionální skupinou a detailní přípravu a vyhodnocení jazykové animace. Modelové situace zahrnovaly celou škálu uplatnění: od česko-německého setkání přes tradiční výuku němčiny jako cizího jazyka až po pódiovou animaci pro širokou veřejnost. Školení bylo vystavěno na aktivní spolupráci všech účastníků, kteří si vyzkoušeli jak roli jazykových animátorů, tak jejich svěřenců.

Zkrátka nepřišlo ani teoretické pozadí česko-německé jazykové animace, materiály Tandemu k této metodě a dále technicko-administrativní zázemí, které Tandem jazykovým animátorům prostřednictvím webových stránek, různých aplikací a interního systému nabízí. Uvedení do problematiky se ujala koordinátorka jazykových animátorů Břendová. Nakonec se účastníci školení podrobně seznámili s konceptem vzdělávání jazykových animátorů Tandemu a podmínkami pro získání certifikátu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Jana Heenenoblast jazyka a jazykové animace
vědomá práce s diverzitou ve vzdělávání
Jana Heenen
e-mail: heenen@tandem-org.cz
telefon: +420 377 634 756
skype: skolnitandem

Aktuality

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň