Würzburg, Paříž a spousta zábavy: A jen za pár korun!

24. 8. 2010 TANDEM má exkluzivní nabídku pro 8 mladých lidí (18 - 25 let) z Česka se zájmem o Německo, Francii, Evropu a mezinárodní kontakty. Už jste se v rámci jedné akce někdy podívali do Würzburgu i Paříže? V termínu 30. září až 6. října máte šanci!

"Změnit klima v Evropě"

Česko-německo-francouzský seminář pro mládež k tématu znovusjednocení Německa
Würzburg (Německo) a následně Paříž (Francie)
30. září – 6. října 2010
 
Hledáme 8 českých mladých lidí ve věku 18 – 25 let.
Uzávěrka přihlášek 3. září 2010
 


Leták s informacemi - stahujte (PDF, 231 kB)
Přihláška 
vyplňujte a zasílejte do do 3. září.


   
U příležitosti 20 let od znovusjednocení Německa připravuje Francouzsko-německá agentura pro mládež (DFJW) za podpory Polsko-německé agentury pro mládež (DPJW) a Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem blok multilaterálních seminářů s vyvrcholením na přímo navazujícím společném semináři v Paříži. 
 
Česko-německo-francouzský seminář – 30. 9. – 3. 10. (Würzburg), následně přejezd na závěr semináře do Paříže (4. – 6. 10.)
 
(Německo-francouzsko-polský seminář a německo-francouzsko-kosovsko-makedonský seminář probíhají v Berlíně, resp. v Drážďanech ve stejném termínu a všechny semináře se setkají v Paříži.)
 
Semináře se zúčastní 8 českých, 8 německých a 8 francouzských mladých lidí ve věku 18 – 25 let.
 

Průběh česko-německo-francouzského semináře
 

30. 9. – 3. 10. 2010 
Odpoledne 30.9. - příjezd účasníků do Würzburgu. Program semináře (program obdrží účastníci před seminářem samotným), mj. rozhovory s vrstevníky a staršími občany k tématu semináře. 
 
4. 10. 2010 
Příjezd účastníků všech 3 seminářů do Paříže. Účast na večerním programu TV stanice ARTE s projekcí filmu „Metropolis” autora Fritze Langa. 
 
5. 10. 2010 
Příprava večerního programu. Večerní program s pódiovou diskuzí a vloženými částmi filmů a rozhovorů, které byly natočeny během seminářů.
 
6. 10. 2010 
Odjezd účastníků. 
  

Informace k česko-německo-francouzskému semináři

Znovusjednocení Německa položilo základ i pro rozšíření Evropské unie. Před šesti lety vstoupila Česká republika do EU. Jak funguje EU a jaké role mají jednotlivé země a jednotlivé instituce? Jakou roli přitom hraje demokracie?
 
Metoda: Simulační hra má za úkol ilustrovat zákonodárství EU na příkladu klimatických změn. Při tom budou zúčastnění zaujímat různé role a spoluvytvářet „bruselský všední den“. 
 
Příprava semináře
Koordinačního centru česko-německých výměn mládeže Tandem (Plzeň + Regensburg), Centrum für angewandte Politikforschung Mnichov (CAP)
 
Podmínky účasti na semináři
Seminář se skládá ze dvou částí (Würzburg, Paříž). Účastníci se zavazují k účasti na obou částech semináře.
 
Cílová skupina
Seminář je určen pro účastníky ve věku 18 až 25 let. Z Česka bude vysláno 8 zájemkyň a zájemců. 
 
Náklady
Náklady na seminář (ubytování v dvou- až třílůžkových pokojích, stravování, program) jsou přebírány pořádajícími organizacemi. Účastníci z ČR zaplatí účastnický poplatek 500 Kč za obě části semináře dohromady.
 
Doprava
Cestu do Würzburgu a z Paříže si účastníci zajišťují sami. Náklady na dopravu (max. 2. vlaková třída nebo nízkonákladový let) budou účastníkům po absolvování semináře uhrazeny v plné výši bankovním převodem na základě předložení originálů jízdenek.
 
Přihlašování
Vyplněný přihlašovací formulář posílejte na adresu Tandemu Plzeň nejpozději do 3. září 2010. Nejpozději 13. září budete informováni o Vaší účasti na semináři.
 
S dalšími dotazy se obracejte na:
Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže TANDEM
Petr Vaněk
Sedláčkova 31
CZ- 306 14 Plzeň
e-mail: vanek@tandem.adam.cz
Tel.: +420 377 634 755
Fax.: +420 377 634 752
 


Leták s informacemi - stahujte (PDF, 231 kB)
Přihláška 
vyplňujte a zasílejte do do 3. září.


   

Aktuality

Doporučujeme

  • 11. 6. 2019 Česko-německé setkání mládeže
    Je ti 16-26 let? 8.-10.11.2019 se bude v Berlíně konat již 10. česko-německé setkání mládeže. Nabídne spousty zajímavých workshopů k tématu demokracie, participace a diverzity.
  • 10. 6. 2019 Seminář dalšího vzdělávání v Památníku Terezín
    V rámci víceletého tématu Společnými vzpomínkami ke společné budoucnosti Tandem srdečně zve pracovníky s mládeží a pedagogy na seminář, jehož stěžejním tématem bude období druhé světové války a bude se...
  • 2. 5. 2019 Letní tábor pro děti z Plzně a Regensburgu
    Máte dítko ve věku 11-14 let a chtěli byste, aby si užilo konec prázdnin ve společnosti dětí z Regensburgu? Přihlašte ho na česko-německý tábor v termínu 26. – 31. 8. 2019 , kde ho čeká spousta zábavy i seznámení s němčinou. Uzávěrka...

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň