Würzburg, Paříž a spousta zábavy: A jen za pár korun!

24. 8. 2010 TANDEM má exkluzivní nabídku pro 8 mladých lidí (18 - 25 let) z Česka se zájmem o Německo, Francii, Evropu a mezinárodní kontakty. Už jste se v rámci jedné akce někdy podívali do Würzburgu i Paříže? V termínu 30. září až 6. října máte šanci!

"Změnit klima v Evropě"

Česko-německo-francouzský seminář pro mládež k tématu znovusjednocení Německa
Würzburg (Německo) a následně Paříž (Francie)
30. září – 6. října 2010
 
Hledáme 8 českých mladých lidí ve věku 18 – 25 let.
Uzávěrka přihlášek 3. září 2010
 


Leták s informacemi - stahujte (PDF, 231 kB)
Přihláška 
vyplňujte a zasílejte do do 3. září.


   
U příležitosti 20 let od znovusjednocení Německa připravuje Francouzsko-německá agentura pro mládež (DFJW) za podpory Polsko-německé agentury pro mládež (DPJW) a Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem blok multilaterálních seminářů s vyvrcholením na přímo navazujícím společném semináři v Paříži. 
 
Česko-německo-francouzský seminář – 30. 9. – 3. 10. (Würzburg), následně přejezd na závěr semináře do Paříže (4. – 6. 10.)
 
(Německo-francouzsko-polský seminář a německo-francouzsko-kosovsko-makedonský seminář probíhají v Berlíně, resp. v Drážďanech ve stejném termínu a všechny semináře se setkají v Paříži.)
 
Semináře se zúčastní 8 českých, 8 německých a 8 francouzských mladých lidí ve věku 18 – 25 let.
 

Průběh česko-německo-francouzského semináře
 

30. 9. – 3. 10. 2010 
Odpoledne 30.9. - příjezd účasníků do Würzburgu. Program semináře (program obdrží účastníci před seminářem samotným), mj. rozhovory s vrstevníky a staršími občany k tématu semináře. 
 
4. 10. 2010 
Příjezd účastníků všech 3 seminářů do Paříže. Účast na večerním programu TV stanice ARTE s projekcí filmu „Metropolis” autora Fritze Langa. 
 
5. 10. 2010 
Příprava večerního programu. Večerní program s pódiovou diskuzí a vloženými částmi filmů a rozhovorů, které byly natočeny během seminářů.
 
6. 10. 2010 
Odjezd účastníků. 
  

Informace k česko-německo-francouzskému semináři

Znovusjednocení Německa položilo základ i pro rozšíření Evropské unie. Před šesti lety vstoupila Česká republika do EU. Jak funguje EU a jaké role mají jednotlivé země a jednotlivé instituce? Jakou roli přitom hraje demokracie?
 
Metoda: Simulační hra má za úkol ilustrovat zákonodárství EU na příkladu klimatických změn. Při tom budou zúčastnění zaujímat různé role a spoluvytvářet „bruselský všední den“. 
 
Příprava semináře
Koordinačního centru česko-německých výměn mládeže Tandem (Plzeň + Regensburg), Centrum für angewandte Politikforschung Mnichov (CAP)
 
Podmínky účasti na semináři
Seminář se skládá ze dvou částí (Würzburg, Paříž). Účastníci se zavazují k účasti na obou částech semináře.
 
Cílová skupina
Seminář je určen pro účastníky ve věku 18 až 25 let. Z Česka bude vysláno 8 zájemkyň a zájemců. 
 
Náklady
Náklady na seminář (ubytování v dvou- až třílůžkových pokojích, stravování, program) jsou přebírány pořádajícími organizacemi. Účastníci z ČR zaplatí účastnický poplatek 500 Kč za obě části semináře dohromady.
 
Doprava
Cestu do Würzburgu a z Paříže si účastníci zajišťují sami. Náklady na dopravu (max. 2. vlaková třída nebo nízkonákladový let) budou účastníkům po absolvování semináře uhrazeny v plné výši bankovním převodem na základě předložení originálů jízdenek.
 
Přihlašování
Vyplněný přihlašovací formulář posílejte na adresu Tandemu Plzeň nejpozději do 3. září 2010. Nejpozději 13. září budete informováni o Vaší účasti na semináři.
 
S dalšími dotazy se obracejte na:
Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže TANDEM
Petr Vaněk
Sedláčkova 31
CZ- 306 14 Plzeň
e-mail: vanek@tandem.adam.cz
Tel.: +420 377 634 755
Fax.: +420 377 634 752
 


Leták s informacemi - stahujte (PDF, 231 kB)
Přihláška 
vyplňujte a zasílejte do do 3. září.


   

Aktuality

 • 5. 12. 2018 Jaký byl seminář s exkurzí do předškolního zařízení
  Dne 15. a 16. 11. 2018 se v bavorském Moosbachu setkala skupinka předškolních pedagogů z Česka a Bavorska se společným zájmem -  navázat přeshraniční spolupráci a dozvědět se, jak probíhá předškolní vzdělávání v sousední zemi.
 • 15. 11. 2018 Pozvánka na film Generace
  V rámci akcí Dnů geografie bude 21. 11.  2018   od 17:30 v Kulturce ZČU promítán autorský film Generace "N": Deutschböhme , který představí jeho autorka Veronika Kupková. Film získal ocenění za rozvoj česko-neměckého...
 • 14. 11. 2018 Vzdělávací seminář Čojč Pedagogika na památných místech
  Čojčlandská kulturní síť pořádá v termínu  7.-10.3.2019 vzdělávací seminář na památných místech Domažlicka. Tématem bude mimo jiné způsob práce s národnostně smíšenou skupinou mladých lidí v...

Aktuální akce

Doporučujeme

 • 14. 11. 2018 ROZHOVOR: Za rovnoprávný svět musíme bojovat
  „Za rovnoprávný svět musíme bojovat,“ říká autorka knihy o diverzitě Anne Sophie Winkelmann v rozhovoru pro TANDEM. Vědomá práce s diverzitou ve vzdělávání mládeže představuje cestu k respektování jinakosti a rozmanitosti...
 • 7. 9. 2018 Praha pod hákovým křížem + Lidice - Seminář dalšího vzdělávání
  V rámci víceletého tématu Společnými vzpomínkami ke společné budoucnosti Tandem srdečně zve pracovníky s mládeží a pedagogy na seminář, jehož stěžejním tématem bude období druhé světové války a bude se konat...
 • 19. 6. 2018 Vypsání dobrovolnických míst v Německu - podzim 2018
  Je vám 18 – 30 let a chtěli byste strávit několik měsíců v Německu smysluplnou činností? Nebo víte o někom, kdo by si chtěl zpestřit studentská léta zajímavou stáží? Již od letošního září je v nabídce několik...

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube  

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita