Workshop se spirituály a gospely: písně z hlubin

25. 7. 2018

Česko-německý workshop ve dnech 5. – 7. 10. 2018 pro pěvecké sbory i pro všechny lidi různých národností a vyznání, kteří jsou zváni společně poznat, jaká spojující a osvobozující síla se může rozvinout v radosti a solidaritě společního zpívání. Zároveň je workshop otevřen pro všechny ostatní zájemce.

Flois Knolle-Hicks, zpěvačka a sbormistrová: studovala hudbu v USA. V Německu pracovala řadu let jako hudebnice v církvi ve Frankfurtu nad Mohanem. Vede workshopy se spirituály a gospely v Německu i v zahraničí. Je zde všude známa pro své nadání, že umí během krátké doby uvést skupinu lidí do angažovaného, vícehlasého sborového zpěvu. Díky svým afroamerickým kořenům (pochází z Baltimoru) je jako málokdo jiný schopna zprostředkovat spiritualitu a intenzitu této hudby...

Český partner: Elias Klatovy. Hudební skupina Elias zpívá spirituály a písně ve vícehlasých úpravách. Vznikla v Klatovech v roce 2016. Její repertoár je založen na interpretaci amerických spirituálů, gospelů a dalších písní ve vícehlasých úpravách. Skupina zpívá ve složení dva ženské hlasy a tři hlasy mužské, kromě písní v čistě vokální podobě zpívá za doprovodu různých hudebních nástrojů (kytara, baskytara, klarinet nebo saxofon). Skupina Elias koncertuje především v okolí Klatov, na Šumavě nebo v bavorském příhraničí. Na podzim 2017 byla pozvána do německého Regensburgu, aby zde svou hudbou doprovodila oslavy 70. let od založení místní pobočky sdružení Ackermann-Gemeinde, usilující o smíření mezi Čechy a Němci.


Termín           5. - 7. října 2018

Místo              „Haus Silberbach“, Sommerhauer Str. 1-5, 95100 Selb/OT Silberbach

Účastnický poplatek: 50,- Euro  včetně ubytování a stravy. Platba na místě.


Kontakt      

Dr. René Milfait

Telefon         +49 0151-55982607; +420 736 678 634

E-Mail           milfait.rene@ejf.de

Aktuality

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita