Vzdělávací dny pro učitele němčiny

Ve dnech 7.–8. 7. 2015 se v dolnorakouském Poysdorfu konají Rakousko-česko-slovenské vzdělávací dny pro učitele cizích jazyků, které  připravila NÖ Landesakademie ve spolupráci s NIDV a Pädagogische Hochschule Niederösterreich. Hlavním tématem je rozvoj řečové dovednosti a poslech.

Milé kolegyně, milí kolegové,

srdečně si Vás dovoluji pozvat na 7. Vzdělávací dny učitelů, které se konají od 7. do 8. července 2015 v Hotelu Veltlín v Poysdorfu.

Tématem letošních Vzdělávacích dnů je řečová dovednost – poslech. Seminář se bude zaměřovat jak na teoretické poznatky, tak na praktické ukázky, které se dají využít při výuce.

Seminář povede Mgr. Markéta Slezáková, která se zabývá vzděláváním dospělých a jazykovou integrací cizinců (dětí i dospělých). Vede kurzy pro rodilé mluvčí (písemná komunikace, mluvená kultura), pro učitele základních a středních škol o zapojování dětí-cizinců do výuky, specializované kurzy pro cizince (výuka čtení a psaní, výslovnost), učí v nízkoprahových kurzech češtiny pro cizince. Pracovala v Ústavu pro jazyk český AV ČR, na Literární akademii Josefa Škvoreckého, jako metodička v jazykových školách, vedla kurzy pro krajany, podílelala se na vzniku inovativních programů: nízkoprahové výuky a videokurzy Čeština do práce. Je autorkou řady odborných statí a příspěvků.

Součástí semináře je exkurze v městském vinařském muzeu Vino Versum Poysdorf.

Bližší informace najdete v přiložené pozvánce.

Kontaktní osoba:

Mgr. Vladislava Pekárková, T: +43-2247-51933-15, F: +43-2247-51933-14, www.noe-lak.at

 

 

Aktuality

 • 18. 9. 2018 Podpora 25 let partnerství mezi Plzní a Řeznem
  Celodenním programem na náměstí Republiky v neděli 16. 9. 2018 oslavilo město Plzeň 25 let partnerství Plzně a německého Řezna. 
 • 11. 9. 2018 Metodická dílna jazyková animace
  Metodickou dílnu pořádaly mezinárodní organizace působící v oblasti práce s dětmi a mládeží, tj. DFJW, DPJW, IJAB, SDRJA, ConAct a Tandem v termínu 7. - 9. 9. 2018 ve Stein u Norimberku v Německu.
 • 11. 9. 2018 Seminář s exkurzí do přeshraničního předškolního zařízení
  Máte zájem o česko-německou spolupráci v (před)školní oblasti? Chcete načerpat informace o tom, jak vypadá předškolní vzdělávání v Bavorsku? Navštivte školku v sousední zemi přímo v průběhu dvoudenního česko-německého...

Doporučujeme

 • 7. 9. 2018 Praha pod hákovým křížem + Lidice - Seminář dalšího vzdělávání
  V rámci víceletého tématu Společnými vzpomínkami ke společné budoucnosti Tandem srdečně zve pracovníky s mládeží a pedagogy na seminář, jehož stěžejním tématem bude období druhé světové války a bude se konat...
 • 12. 7. 2018 Tipy na letní dětské tábory s němčinou v roce 2018
  Přinášíme vám přehled letních táborů a workcampů pro rok 2018, kde se mohou děti a mladí lidé mimo jiné procvičit či zdokonalit v německém jazyce. Seznam bude průběžně doplňován. Chcete-li za organizátory svůj tábor na web přidat, můžete nám napsat...
 • 19. 6. 2018 Vypsání dobrovolnických míst v Německu - podzim 2018
  Je vám 18 – 30 let a chtěli byste strávit několik měsíců v Německu smysluplnou činností? Nebo víte o někom, kdo by si chtěl zpestřit studentská léta zajímavou stáží? Již od letošního září je v nabídce několik...
<%eshopCart%>

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube  

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita