V Brně se pro středoškoláky opět uskuteční Pouť smíření

27. 2. 2017

Pouť smíření 2017 je název pro dvojjazyčný žurnalisticko-dějepisný workshop pro středoškoláky z Brna, Německa a Rakouska, který se uskuteční od 19. do 22. května 2017 v Brně. Zúčastnit se zdarma mohou celé školní třídy, větší skupiny žáků i jednotlivci. 

Účastníci workshopu budou rozděleni do smíšených skupin, ve kterých budou pracovat na následujících dílčích úkolech při přípravě časopisu:

 • pořizování fotoreportáže z Pouti smíření, 
 • vedení rozhovoru s pamětníkem,
 • psaní článku o historickém pozadí vyhnání z Brna,
 • psaní článku o průběhu vypořádávání se s touto kapitolou společné historie.

Skupiny povede tým lektorů včele s Bárou Procházkovou, dříve redaktorkou týdenníku Respekt, později šéfredaktorkou měsíčníku Belmondo a dnes vedoucí webového portálu stanice ČT24.

Akce se koná v CityHotelu v Brně. Dopravu žáků podél Pouti smíření a jejich občerstvení po celou dobu konání workshopu převezme Meeting Brno. Účast je bezplatná a otevřena nejen celým třídám a větším skupinám žáků, ale také jednotlivcům. Znalost němčiny u účastníků je výhodou, nikoliv podmínkou. 

Pro inspiraci si můžete stáhnout výsledek loňského worskshopu Pouť smíření 2016, časopis Na cestě smíření/Auf dem Weg der Versöhnung.

Kromě práce na časopise se účastníci workshopu společně zapojí do dalších akcí festivalu Meeting Brno. Organizátoři rovněž usilují o setkání skupin s bývalými spolkovými prezidenty Joachimem Gauckem a Heinzem Fischerem, kteří zvažují účast na Pouť smíření.

Pro více informací a přihlašování kontaktujte Jaroslava Ostrčilíka na jaroslav.ostrcilik@meetingbrno.cz

Aktuality

Aktuální akce

Doporučujeme

 • 14. 11. 2018 ROZHOVOR: Za rovnoprávný svět musíme bojovat
  „Za rovnoprávný svět musíme bojovat,“ říká autorka knihy o diverzitě Anne Sophie Winkelmann v rozhovoru pro TANDEM. Vědomá práce s diverzitou ve vzdělávání mládeže představuje cestu k respektování jinakosti a rozmanitosti...
 • 7. 9. 2018 Praha pod hákovým křížem + Lidice - Seminář dalšího vzdělávání
  V rámci víceletého tématu Společnými vzpomínkami ke společné budoucnosti Tandem srdečně zve pracovníky s mládeží a pedagogy na seminář, jehož stěžejním tématem bude období druhé světové války a bude se konat...
 • 19. 6. 2018 Vypsání dobrovolnických míst v Německu - podzim 2018
  Je vám 18 – 30 let a chtěli byste strávit několik měsíců v Německu smysluplnou činností? Nebo víte o někom, kdo by si chtěl zpestřit studentská léta zajímavou stáží? Již od letošního září je v nabídce několik...

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube  

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita