Tandem jako úspěšný předkladatel projektové žádosti v programu Erasmus+!

8. 8. 2019

Tandem byl úspěšný v předkládání projektové žádosti v programu Erasmus+ KA1 a na roky 2019-2021 obdržel finanční grant ve výši 89.596 euro. Do projektu  se zapojí 6 středních škol a odborných učilišť z ČR.

Díky finanční podpoře vycestuje v rámci projektu s názvem "Přeshraniční odborná spolupráce 2019 - 2021" celkem 36 žáků na dvou až třítýdenní praxi do partnerských organizací v Německu. Velkou výzvou bude pro tři žáky praxe v délce 3 měsíců.

Každý účastník praxe bude mít připravenu ECVET - jednotku výsledků učení, která přispěje k dosažení kvality praxe. Po ukončení obdrží všichni účastníci certifikát Europass-mobility.

Dlouholetým partnerem Tandemu je v programu Erasmus+ Střední odborná škola lesnická a strojírenská ze Šternberka. Žáci školy vyjíždí na praxi do lesního hospodářství Freiherr von Gravenreuth´sche Forstverwaltung v bavorském Affingu. Na kus řeči jsme pozvali pana ředitele šternberské školy, Pavla Andryse.

Jaká je motivace vaší školy v účasti na projektu "Přeshraniční odborná spolupráce 2019 - 2021"?

Motivací školy je nabídnout našim žákům i něco navíc než jen lavici, židli a tabuli. Další velkou motivací je vlastní zkušenost ze studií, kdy jsem sám vyjížděl se svými spolužáky na střední škole na pravidelné prázdninové stáže. Zdokonalili jsme si jazykové znalosti, osamostatnili se, profesně jsme získali velmi cenné zkušenosti, které využíváme dodnes, a v neposlední řadě jsme získali přátelství s tamními lesníky (dodnes jsme za to vděčni naší přísné paní učitelce němčiny :-) ). Věřím, že žáci díky stáži poznají i něco jiného než cestu z domova do školy a zpět. Po zkušenostech z předchozích let víme, že žáci překonali ostych, počáteční obavy z cizojazyčného prostředí a cizí země a zjistili, že i v zahraničí mohou celkem bez problémů pracovat, nakupovat, odpočívat, prostě žít… Věřím, že stejně jako já jsem byl vděčný za možnost praxe, budou i oni.

Kolik žáků z vaší školy za ta léta praxi v Německu už realizovalo?

Spolupráce s Tandemem trvá právě letos již 10 let. Za tuto dobu díky skvělé práci Tandemu mohlo vyrazit bezmála 80 žáků školy.

V čem vidíte hlavní přínos praxe v zahraniční pro vaše žáky?

Získání jedinečných zkušeností profesních i obecných. Osamostatnění se od rodičů a domova, zvládnutí běžných životních situací bez asistence. Uvědomění si důležitosti znalosti cizích jazyků. Možnost v budoucnu pracovat v zahraničí. Motivace po návratu k dalšímu profesnímu a jazykovému vzdělávání. Získání většího sebevědomí. Tyto nabyté zkušenosti potvrzují dokumenty Europass-mobilita a zvládnutí jednotky ECVET, které mohou využít při hledání zaměstnání u nás i v zahraničí.

Jsou žáci, kteří z praxe přijedou, v něčem jiní?

Podstatně jiní asi ne, ale jsou obohaceni o všechny zkušenosti a zážitky (viz řádky výše), které by bez podpory programu Erasmus+ nikdy nezískali.

         

.


Iva Břendováprogram podpory odborných praxí
Jarmila Půbalová
e-mail: pubalova@tandem-org.cz

telefon: +420 377 634 759
skype: odbornepraxe

Aktuality

 • 10. 12. 2019 Nabídka zaměstnání: Finanční manažer
  Do naší plzeňské kanceláře hledáme kolegu/kolegyni na 20 hod/týdně na pozici Finanční manažer projektu financovaného z prostředků EU k tématu občanského vzdělávání na památných místech .  
 • 20. 11. 2019 Navazující školení česko-německé jazykové animace
  Ve dnech 7.-9. 11. 2019 se v Bad Alexandersbadu konalo navazující školení česko-německé jazykové animace určené pro absolventy základního školení.
 • 20. 11. 2019 Česko-německý kontaktní seminář s workshopy
  Fandíte přeshraniční spolupráci, realizujete či plánujete česko-německé projekty v předškolních zařízeních a hledáte nápady a zdroje financování? Zajímá Vás jazykové vzdělávání dětí...

Aktuální akce

Doporučujeme

 • 10. 9. 2019 Tematický a informační seminář pro pedagogy v Norimberku
  Pokud fandíte česko-německé spolupráci, zajímají Vás moderní dějiny a ještě se chcete dozvědět něco k projektovému managementu, neváhejte se přihlásit na seminář pro pedagogy všech typů škol z ČR a Německa, který se koná 21. -...
 • 9. 9. 2019 Poslední volná místa na seminář v Terezíně!
  Seminář dalšího vzdělávání pro pracovníky s mládeží a pedagogy všech typů škol, který se uskuteční 20. – 22. 9. 2019   v Památníku Terezín, nabízí ideální možnost seznámit se s...
 • 7. 8. 2019 Česko-německé setkání mládeže
  Je ti 16-26 let? 8. – 10. 11. 2019 se bude v Berlíně konat již 10. česko-německé setkání mládeže. Nabídne spousty zajímavých workshopů k tématu demokracie, participace a diverzity.

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň