Takový byl tematický seminář „Od žádosti k článku v novinách“

18. 11. 2019

„Jak připravíte žáky na praxi v sousední zemi? Kde budete hledat vhodné firmy? Kdy vystavíte Europassy – mobility?” Nejen o těchto otázkách diskutovalo 17 zástupců odborných škol z Česka a Německa.

Cílem semináře Tandemu byla výměna zkušeností s přípravou, realizací a vyhodnocením praxí. Všichni účastnici aktivně sdíleli své zkušenosti. Díky večerní komentované prohlídce městem na téma “Praha v letech 1968 – 1989”, se účastníci seznámili s historií Prahy zase trochu jinak.

Seminář zakončil akční workshop Báry Procházkové, novinářky a pracovnice ČT, která předala tipy a triky pro psaní zpráv z praxe a novinových článků.

“Velké díky spolupracovníkům Tandemu! Získali jsme opravdu mnoho informací, které nám mohou pomoci při realizaci praxí. Teď si vše musí sednout a pak hurá na přípravu další praxe!” znělo při závěrečném loučení.

      

 

.


Iva Břendováprogram podpory odborných praxí
Jarmila Půbalová
e-mail: pubalova@tandem-org.cz

telefon: +420 377 634 759
skype: odbornepraxe

Aktuality

Aktuální akce

Doporučujeme

  • 10. 9. 2019 Tematický a informační seminář pro pedagogy v Norimberku
    Pokud fandíte česko-německé spolupráci, zajímají Vás moderní dějiny a ještě se chcete dozvědět něco k projektovému managementu, neváhejte se přihlásit na seminář pro pedagogy všech typů škol z ČR a Německa, který se koná 21. -...
  • 9. 9. 2019 Poslední volná místa na seminář v Terezíně!
    Seminář dalšího vzdělávání pro pracovníky s mládeží a pedagogy všech typů škol, který se uskuteční 20. – 22. 9. 2019   v Památníku Terezín, nabízí ideální možnost seznámit se s...
  • 7. 8. 2019 Česko-německé setkání mládeže
    Je ti 16-26 let? 8. – 10. 11. 2019 se bude v Berlíně konat již 10. česko-německé setkání mládeže. Nabídne spousty zajímavých workshopů k tématu demokracie, participace a diverzity.

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň