Společný oběd velvyslance SRN a ředitelů škol v Brně, 4.3.2015

12. 3. 2015

Již po několikáté pozval velvyslanec SRN Arndt Freiherr Freytag von Loringhoven zástupce Tandemu a ředitele základních škol ke společnému obědu v rámci kampaně Šprechtíme, která se snaží podpořit výuku německého jazyka v ČR.

Místem tohoto setkání bylo tentokrát Brno, restaurace Nová Bohéma. 27 představitelů místních základních škol si vedle projevu pana velvyslance o důležitosti znalosti němčiny a úvodního slova pana Jelínka z brněnského Magistrátu vyslechlo i prezentaci projektu Tandemu Němčina nekouše II, který pomocí jazykové animace přímo ve třídách motivuje žáky k výuce německého jazyka.

Pan velvyslanec ocenil následnou diskusi s přítomnými o situaci výuky cizích jazyků na jejich školách i názornou ukázku  jazykové animace. Ředitelé základních škol se do tohoto setkání velmi aktivně zapojili.

Aktuality

Doporučujeme

  • 25. 9. 2020 Chcete pracovat u Tandemu? Hledáme nové kolegy/ně
    Aktuálně máme vypsána 2 pracovní místa:  Spolupracovník / spolupracovnice pro mimoškolní oblast (nástup od listopadu 2020) a  Referent / referentka pro Public Relations (nástup od ledna 2021).
  • 11. 9. 2020 Základní školení jazykové animace
    Zveme Vás na Základní školení jazykové animace, které se uskuteční 5. – 8. 11. 2020 ve městě Plauen. Školení je určené pro všechny zájemce o hravou, nevýukovou metodu učení němčiny nejrůznějších věkových...
  • 13. 7. 2020 TANDEM překračuje hranice – tipy na online aktivity a nástroje pro česko-německé výměny
    Také vám chybí kontakt s našimi sousedy? Dočasné uzavření hranic neznamená, že je třeba přerušit česko-německé výměny. Historie dokazuje, že omezení zájmu na sebe sama a odstřihnutí se od okolního světa nikdy dlouhodobě nevedlo k ničemu...

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň