Současná bavorská literatura: autorské čtení

1. 4. 2015

25. dubna 2015 představí v prostorách Tandemu v Plzni čtyři autoři z Řezna svoji tvorbu pro mladé. Čtení v německém jazyce, vstup volný.

.

„Freunde lesen bei Freunden“

25. dubna 2015 ve 14 hod. v Koordinačním centru Tandem, Riegrova 17, Plzeň

V rámci Bavorských kulturních dnů 2015 představí svoji tvorbu čtyři autoři z Řezna, členové Východobavorského sdružení spisovatelů (Schriftstellerverband Ostbayern).

Bettina Auer (23) píše už od dětství a v 16 letech zveřejnila svůj první román „Liryá“. Hlavní pracovní činnost vykonává na trhu s chovatelskými potřebami, vedlejším povoláním je lektorka. Píše především fantasy a v tomto žánru už publikovala několik románů a příspěvků v antologiích. Bude předčítat ze své fantasy knihy „Naminé – Liebe deinen Feind“.

Julia Kathrin Knoll (nar. 1980) vystudovala germanistiku, italianistiku a pedagogiku a dnes pracuje jako průvodkyně v muzeu a jako lektorka. Její první román „Die Kinder Liliths“ vyšel v roce 2012. Píše fantasy a historické knihy a bude číst z prvního dílu řady „Elfenblüte“ (romantické fantasy).

Gangaamaa Purevdorj (nar. 1967) pochází původně z Mongolska (provincie Bulgan). Studovala na Technické univerzitě v Drážďanech politologii a němčinu jako cizí jazyk (DAF) a promovala po navazujícím studiu srovnávací kulturologie na Univerzitě v Řezně. Bude předčítat z textů o své domovině a přiblíží tak posluchačům život mongolských nomádských pastevců.

Martin Stauder se narodil roku 1958 v Göttingenu a pracoval po škole nejprve jako obchodník s hudebninami, poté jako ošetřovatel. Od devadesátých let píše v různých žánrech. Od roku 2012 publikuje příspěvky v antologiích a sbírkách lyriky. Jeho sbírka vyprávění „Aderriss“ vyšla v roce 2014. Bude předčítat krátký příběh z knihy „Verliebte Jungs“ a dosud nezveřejněný a nikde nepřednášený příběh „Der Keller“.

Akce na facebooku

Aktuality

  • 26. 5. 2020 LIVE STREAM prezentace Lanterna futuri
    Rádi bychom Vás / Tě srdečně pozvali ve středu, 27 .5. 2020 , v 18 h. na LIVE-streamovou prezentaci, ve které jednotlivé dílny online představí výsledky své umělecké produkce. Již od soboty společně pracují mladí lidé z ČR, Německa a Polska v rámci...
  • 25. 5. 2020 NOVĚ: vypisujeme podporu pro online setkání v rámci "Rozjeď to s Tandemem"
    V programu podpory česko-německých a česko-rakouských výměn Rozjeď to s Tandemem! je nyní možné žádat až o 20.000 Kč na online přeshraniční projekty, které je možné realizovat až do konce kalendářního roku 2020.
  • 15. 5. 2020 Česko-německo-polské Online-setkávací dílny Lanterna futuri
    Srdečně vás zveme na kreativní česko-německo-polské dílny Lanterna futuri - ONLINE od 23. - 27. 5. 2020. Nabídka je určena komukoliv z ČR, Německa a Polska ve věku 15-19 let. Uzávěrka přihlášek:  17. 5. 2020.  Účast je zdarma!

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň