Školáci a školačky nahlédli do zákulisí německých firem v ČR

26. 6. 2019

Již po třetí se od 17. do 23. června 2019 konal Týden otevřených dveří v německých firmách působících v České republice. Zájem o účast firem na tomto projektu a dobrá návštěvnost těší spoluorganizátory projektu – Německé velvyslanectví v Praze, Česko-německou obchodní a průmyslovou komoru a Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem. Příští rok bude projekt pokračovat.

Letos své brány otevřely společnosti na 26 místech po celé republice napříč obory – od těžkého průmyslu až po bankovnictví. Přes 1300 mladých lidí se informovalo o firemních procesech a produktech, ale také o pracovních příležitostech a k tomu potřebných předpokladech.

Naším projektem ukazujeme mladým lidem, že jsou v praxi zábavné i technické obory a dáváme jim možnost nahlédnout do zákulisí. Protože právě oni jsou budoucí velkou oporou pracovního trhu,“ vysvětluje cíle projektu vedoucí hospodářského oddělení německého velvyslanectví a zakladatelka iniciativy Rebecca Kašēns.

Letos si žáci a žákyně mohli vybrat ze široké palety programů – vyzkoušeli si řídit robota a těžkou techniku, poslechli si tipy, jak se připravit na pracovní pohovor, navštívili terénní pracovníky v oblasti energetiky či stavebnictví, dozvěděli se, jak fungují nadnárodní korporace a mnoho dalšího.

Firmy také ukazují, že znalost němčiny je na českém pracovním trhu čím dál větší výhodou. „Není asi tajemstvím, jak těžce se dnes němčina prosazuje vedle angličtiny a právě akce podobného charakteru mi jako němčinářce dávají pádné argumenty k tomu, aby studenti a studentky ocenili i němčinu jako užitečný cizí jazyk,“ pochvaluje si projekt pedagožka z Českého Brodu Barbora Jungerová.

Týdne otevřených dveří se můžou účastnit firmy s německým pozadím. Přesný den konání i program si každá společnost naplánuje dle svých možností. Některé firmy preferují malé skupiny během jednoho dopoledne, jiné zase otevřou své dveře na celý týden pro neomezený počet návštěvníků.

Pro více informací navštivte webové stránky německého velvyslanectví www.prag.diplo.de/DOD


Mirka Reifovapublic & media relations
Mirka Reifová
e-mail: reifova@tandem-org.cz
telefon: +420 377 634 762

Aktuality

Doporučujeme

  • 17. 2. 2020 Tipy na letní dětské tábory s němčinou v roce 2020
    Přinášíme vám přehled letních táborů a workcampů pro rok 2020, kde se mohou děti a mladí lidé seznámit s vrstevníky ze sousední země a zdokonalit v němčině. Seznam průběžně doplňujeme. Chcete-li za organizátory svůj tábor na web přidat, můžete nám...
  • 29. 1. 2020 Hledají se dobrovolníci do projektu ahoj.info 2020
    Končíš školu a přemýšlíš, jakým směrem se budeš ubírat dál? Chceš získat nové zkušenosti, rozšířit si obzory a zlepšit si jazyky? Máš chuť podílet se na utváření společné...
  • 17. 12. 2019 Videoworkshop ahoj.info
    Poslední šance pro zájemce ve věku 16-26 let se přihlásit na náš seminář s tématem „Identita- Kdo jsi ve skutečnosti?“ . Seminář se koná 6. - 8. března 2020 ve Waldmünchenu (v Bavorsku), uzávěrka přihlášek je 6....

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň