Seminář na téma Střetnutí s pravicovým populismem

29. 8. 2018

Organizace djo-Deutsche Jugend in Europa ve spolupráci s centrem volného česu Arabela pořádají pro německé a české zájemce dvoudílný seminář na téma: "Střetnutí s pravicovým populismem!" v termínu 21. 9. – 24. 9. 2018 a 2. 11. – 5. 11. 2018

Volby v roce 2017 jak v Česku, tak v Německu ukázaly, že obě země jsou spíše pravicově zaměřené. Babiš získal téměř 30 % hlasů se svou stranou ANO a AfD s 13 % hlasy přesídlila do spolkového sněmu. Populisté, euroskeptici a xenofobní politici dostali silnou podporu a podnítili EU euroskeptismu jako i strachu z přistěhovalců.

Ve vícedílně sérií seminářů zaměřené na mladé odborníky na práci s mládeží v Německu a České republice se chceme zabývat tématem, jak můžeme čelit pravicovému populismu. Formou dialogů a jednání chceme pracovat na konfliktech a navrhnout vlastní setkání s mládeží. Během prvního vstupního semináře se ptáme na základní informace o tom, jak a proč se politické klima změnilo a jak reagovat na populistické výzvy. Zabýváme se obsahem a cílem pravicových populistických a neonacistických organizací a zpracováváme strategie, jak můžeme reagovat na nelidská, rasistická prohlášení a chování. Workshop je veden referentem/tkou z kulturní kanceláře ze Saska.

Během druhého vstupního semináře jsou podrobněji zkoumány konflikty, které jsou poháněny pravicovým populismem: Jak se to dotýká německo-českých jako i mezinárodní výměny vedoucích osob? Na jaké úrovni jsou konflikty urovnány? S jakými způsoby práce s mládeží se můžeme setkat?
Těmto a dalším otázkám se budeme věnovat s pomocí divadla Theaters der Unterdrückten od Boala. Tyto workshopy vedou Dana Moree a Maria Kriesinger (trenérky divadelního fóra a zpracovávání konfkliktů).

Podrobnější informace, kontakt a přihlášky zde

Aktuality

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň