Schválení projektu Na praxi k sousedům 2012-2013

Národní agentura pro evropské vzdělávací programy schválila projekt Na praxi k sousedům 2012-2013, díky kterému se žáci středních i vyšších odborných škol z Česka vydají na odbornou praxi do Německa.
Projektu „Na praxi k sousedům 2012-2013“ se účastní 8 českých a 8 německých institucí podporujících a realizujících počáteční odborné vzdělání.
Během 18 měsíců projektu se 41 praktikantů a 7 doprovodných osob vydá do Německa na odbornou stáž. Odborné stáže jsou naplánované ve školních dílnách zahraničních partnerských organizací, v podnicích, v sociálních zařízení nebo v oblasti veřejné správy.
Cílem projektu je rozšířit teoretickou i praktickou odbornou kvalifikaci žáků, jejich profesní dovednosti a odbornou jazykovou vybavenost. Vedle profesních zkušeností a možnosti osvojení si inovativních a kreativních přístupů v přípravě na budoucí povolání praktikanti posílí svoji schopnost mobility v rámci evropského trhu práce, získají nové osobní a sociální zkušenosti, interkulturní a jazykové kompetence.
Součástí projektu bude také přípravný seminář a vyhodnocovací setkání pro koordinátory odborných praxí na školách.
Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem při Západočeské univerzitě v Plzni vystupuje v tomto projektu jako koordinátor.
Projekt je pokračujícím z řady projektů Tandemu s názvem „Let´s go“ a „Na praxi k sousedům“, které byly realizovány v rámci programu Leonardo da Vinci od roku 2002.

Aktuality

Doporučujeme

  • 5. 8. 2018 Praha pod hákovým křížem + Lidice - Seminář dalšího vzdělávání
    V rámci víceletého tématu Společnými vzpomínkami ke společné budoucnosti Tandem srdečně zve pracovníky s mládeží a pedagogy na seminář, jehož stěžejním tématem bude období druhé světové války a bude se konat...
  • 12. 7. 2018 Tipy na letní dětské tábory s němčinou v roce 2018
    Přinášíme vám přehled letních táborů a workcampů pro rok 2018, kde se mohou děti a mladí lidé mimo jiné procvičit či zdokonalit v německém jazyce. Seznam bude průběžně doplňován. Chcete-li za organizátory svůj tábor na web přidat, můžete nám napsat...
  • 19. 6. 2018 Vypsání dobrovolnických míst v Německu - podzim 2018
    Je vám 18 – 30 let a chtěli byste strávit několik měsíců v Německu smysluplnou činností? Nebo víte o někom, kdo by si chtěl zpestřit studentská léta zajímavou stáží? Již od letošního září je v nabídce několik...
<%eshopCart%>

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube  

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita