Schválení projektu Na praxi k sousedům 2012-2013

27. 6. 2012 Národní agentura pro evropské vzdělávací programy schválila projekt Na praxi k sousedům 2012-2013, díky kterému se žáci středních i vyšších odborných škol z Česka vydají na odbornou praxi do Německa.
Projektu „Na praxi k sousedům 2012-2013“ se účastní 8 českých a 8 německých institucí podporujících a realizujících počáteční odborné vzdělání.
Během 18 měsíců projektu se 41 praktikantů a 7 doprovodných osob vydá do Německa na odbornou stáž. Odborné stáže jsou naplánované ve školních dílnách zahraničních partnerských organizací, v podnicích, v sociálních zařízení nebo v oblasti veřejné správy.
Cílem projektu je rozšířit teoretickou i praktickou odbornou kvalifikaci žáků, jejich profesní dovednosti a odbornou jazykovou vybavenost. Vedle profesních zkušeností a možnosti osvojení si inovativních a kreativních přístupů v přípravě na budoucí povolání praktikanti posílí svoji schopnost mobility v rámci evropského trhu práce, získají nové osobní a sociální zkušenosti, interkulturní a jazykové kompetence.
Součástí projektu bude také přípravný seminář a vyhodnocovací setkání pro koordinátory odborných praxí na školách.
Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem při Západočeské univerzitě v Plzni vystupuje v tomto projektu jako koordinátor.
Projekt je pokračujícím z řady projektů Tandemu s názvem „Let´s go“ a „Na praxi k sousedům“, které byly realizovány v rámci programu Leonardo da Vinci od roku 2002.

Aktuality

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita