První dojmy Maren, nové dobrovolnice v Tandemu

18.9.2023

Krátké představení naší nové dobrovolnice programu Evropského sboru solidarity, která u nás stráví nadcházející rok. Vítáme tě, Maren, ať se ti u nás líbí!

Ahoj, jsem Maren, nová dobrovolnice v plzeňské kanceláři Tandemu. Těším se na nadcházející rok a akce, které mě čekají. Je mi 18 a pocházím z jihu Německa. Ve volném čase si ráda čtu a hraju tenis. Tento rok jsem odmaturovala. Abych se trošku zorientovala a získala odstup od školní všednodennosti, rozhodla jsem se pro dobrovolnou službu u Tandemu. A teď už jsem dva týdny v Plzni a starám se o projekt ahoj.info.

Na České republice mě nejvíce zajímá její kultura, Praha, ale i jazyk, i když ten se zatím zdá docela komplikovaný. Ale čeština není to jediné, na co si musím zvyknout, nová je pro mě i česká měna. Kalkulačka a mé více či méně rozvinuté schopnosti počítání z hlavy se teď staly mými nejbližšími přáteli. A samozřejmě není taky vůbec snadné vyznat se v novém městě a nové zemi. Na Plzni se mi líbí skvělé restaurace a kavárny, idylická jezírka i krásné parky. Tyhle věci mi dokázaly zpříjemnit začátek mé služby tady. Sympatické je i potkávat po ulicích a na nárožích různé umělce a hudebníky. A zapomenout nemůžu ani na proslulé plzeňské pivo.

Doufám, že se mi podařilo trochu vám přiblížit své první dny v Plzni.

Jsem zvědavá, jak to všechno dopadne.

Zatím se mějte, vaše Maren


Ahoj, ich bin Maren, die neue Freiwillige bei Tandem Pilsen, und ich freue mich auf das kommende Jahr und die Veranstaltungen. Ich bin 18 Jahre alt und komme aus Süddeutschland. Dieses Jahr habe ich mein Abitur gemacht. In meiner Freizeit lese ich gerne und spiele Tennis. Um etwas Orientierungszeit und Abstand vom Schulalltag zu bekommen, habe ich mich für einen Freiwilligendienst bei Tandem entschieden. Seit circa zwei Wochen bin ich hier in Pilsen und ich werde mich um das Projekt ahoj.info kümmern. 

Was mich an der Tschechischen Republik am meisten interessiert ist Prag, die Kultur sowie die neue Sprache, auch wenn sie zunächst sehr kompliziert erscheint. Aber es war nicht nur eine neue Sprache, an die ich mich gewöhnen musste, sondern auch die neue Währung. Der Taschenrechner und meine mehr oder weniger entwickelten Fähigkeiten im Kopfrechnen sind dabei meine neuen besten Freunde. Natürlich ist es auch sonst nicht einfach, sich in einer neuen Stadt in einem neuen Land zurechtzufinden. Positiv hervorheben kann ich jedoch die vielen tollen Restaurants und Cafés, sowie die idyllischen Seen und schönen Parks in Pilsen. Diese Dinge haben mir den Anfang sehr versüßt. Darüber hinaus findet man an vielen Ecken Straßenmusiker, Künstler und andere kleine Attraktionen, die viel Abwechslung versprechen. Auch das finde ich sehr ansprechend. Und natürlich darf das legendäre Pilsner Bier nicht fehlen. 

Ich bin gespannt, wie sich das alles entwickeln wird und hoffe, dass ihr einen kleinen Einblick in meine ersten zwei Wochen in Pilsen bekommen habt. 

Bis bald, Eure Maren

Aktuality

Akce

Nepřehlédněte

Česko-německé dětské tábory a akce pro mládež v létě 2024

Buďte v obraze

Newsletter s aktualitami do vaší emailové schránky: 

Následující pole jsou skryta bežnému zobrazení a jejich vyplnění bude mít za následek zařazení Vašeho příspěvku mezi Spamy.

Sledujte nás: