Projekt výměny žáků Praha – Hamburk 2016

5. 5. 2016

Jak k nám může město promlouvat? Jak se stane z nějakého města „moje“ město? Jak zažít Hamburk na vlastní kůži? Hledáme mladé lidi ve věku 16 až 18 let z Prahy, kteří se chtějí setkat se stejně starými protějšky z Hamburku.

Projekt výměny žáků Praha – Hamburk 2016 se uskuteční:

1. část, 14. až 18. září 2016, Hamburk (středa – neděle)
2. část, 29. září až 4. října 2016, Praha (čtvrtek – úterý)

Zúčastni se 5 dnů v Hamburku (včetně odjezdů a příjezdů) a 6 dnů v Praze, zapoj se do kulturní výměny a zažij společný program. Poznáš běžný den v německé škole i život německé rodiny. Seznámíš se s novými lidmi, získáš si nové přátele. Poznáš hanzovní město Hamburk a jako zástupce z Prahy budeš mít možnost ukázat Prahu z pohledu domorodce. Budeme pracovat na zajímavých místech tvůrčími metodami.

Cílem projektu je podpořit mezinárodní setkání žáků, umožnit třeba i tobě, společné zpracování tématu. Pomocí různých uměleckých způsobů chceme zachytit, ztvárnit a zdokumentovat odpovědi na otázku: „Čí je to město?“. Nakonec vše ukážeme v Praze tvým vrstevníkům formou veřejné prezentace.  V Hamburku budeš ubytován/a v německé rodině a navštívíš německou školu. Stejně tak německý žák či žačka bude ubytována ve tvé rodině a navštíví tvojí školu.

Ano, jdu do toho!
• Svojí účast nejdříve domluv s rodiči, jelikož podmínkou účasti je poskytnutí ubytování a stravy pro německého žáka během druhé části v Praze!
• Podmínkou je, že se zúčastníš obou částí. Během projektu budeš uvolněn z povinné školní docházky.
• Komunikačním jazykem bude němčina. Očekáváme, že tvoje němčina bude na odpovídající úrovni (středně pokročilá a vyšší). Také máš za úkol naučit Němce trochu česky.
• Projekt je financován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a německým Úřadem pro školu a odborné vzdělávání Hamburk. MŠMT hradí náklady na cestu, pojištění, částečně stravu a na program: jednotlivé dílny nebo případné vstupné.
• Chceš se zúčastnit? Napiš krátkou úvahu na otázku: Čí je to město? (Praha) a napiš něco málo o sobě: co tě zajímá a proč by ses rád do této výměny zapojil/a. To vše asi na jednu A4. Nezapomeň uvést jméno, věk, školu, třídu, adresu a kontakt na sebe!

Vše pošli e-mailem českému vedoucímu projektu, nejpozději do středy, 8. 6. 2016!

Vybraní zájemci budou pozváni k osobnímu rozhovoru v němčině, který se uskuteční v budově MŠMT ve středu 15. června odpoledne. Vznikne tak skupina 10 žáků, kteří se zúčastní projektu. Pokud máš nějaké další dotazy, můžeš se kdykoliv obrátit na českého vedoucího Davida Procházku.

.

David ProcházkaSoutěž žáků se spolk. zemí Bádensko-Württembersko 2015/2016
David Procházka
e-mail: soutez@tandem-org.cz
skype: live:prochazka_13

Aktuality

Aktuální akce

Doporučujeme

  • 14. 11. 2018 ROZHOVOR: Za rovnoprávný svět musíme bojovat
    „Za rovnoprávný svět musíme bojovat,“ říká autorka knihy o diverzitě Anne Sophie Winkelmann v rozhovoru pro TANDEM. Vědomá práce s diverzitou ve vzdělávání mládeže představuje cestu k respektování jinakosti a rozmanitosti...
  • 7. 9. 2018 Praha pod hákovým křížem + Lidice - Seminář dalšího vzdělávání
    V rámci víceletého tématu Společnými vzpomínkami ke společné budoucnosti Tandem srdečně zve pracovníky s mládeží a pedagogy na seminář, jehož stěžejním tématem bude období druhé světové války a bude se konat...
  • 19. 6. 2018 Vypsání dobrovolnických míst v Německu - podzim 2018
    Je vám 18 – 30 let a chtěli byste strávit několik měsíců v Německu smysluplnou činností? Nebo víte o někom, kdo by si chtěl zpestřit studentská léta zajímavou stáží? Již od letošního září je v nabídce několik...

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube  

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita