Proběhl Den s němčinou v Plzni

15. 5. 2019

14. 5. 2019 proběhl poprvé v tomto roce pod taktovkou Goethe Institutu Den s němčinou. Jelikož byla akce pořádána v Plzni, nechyběl ani Tandem se svým programem.

Na tradiční akci, která se koná několikrát do roka vždy v jednom z krajských měst, se Tandem podílel hned ve dvou případech.

Prvním z nich byla nabídka bezplatného vyzkoušení česko-německé jazykové animace na školách, kde tuto animaci ještě neznají. Nabídky využilo celkem 9 škol a proběhlo tak celkem skvělých 26 animací.

Dále se v rámci projektu Tandemu Němčina nad zlato sešli zástupci firem a škol, kteří jsou v projektu zapojeni. Účastníci byli spraveni o aktuálním stavu projektu, vyměnili si vzájemně zkušenosti s tím, jakým způsobem se na daných školách a ve firmách projekt realizuje a prodiskutovali dosavadní výsledky projektu. Padly také návrhy jak projekt lépe zviditelnit a posunout vpřed dále do širšího podvědomí veřejnosti a dalších německých firem v ČR.


Eva WagnerováProjekt jazykové animace na ZŠ Němčina nekouše
Michaela Kořánová
e-mail: koranova@tandem-org.cz
telefon: +420 377 634 764
skype: nemcinanekouse

Aktuality

Doporučujeme

  • 3. 7. 2019 Staň se členem / členkou Česko-německého fóra mládeže!
    Je ti 16-25 let? Cestuješ rád/a do Německa? Máš chuť poznat nové lidi z Česka a Německa a zažít česko-německou spolupráci na vlastní kůži? Staň se členem Česko-německého fóra mládeže​!
  • 1. 7. 2019 Česko-německé setkání mládeže
    Je ti 16-26 let? 8.-10.11.2019 se bude v Berlíně konat již 10. česko-německé setkání mládeže. Nabídne spousty zajímavých workshopů k tématu demokracie, participace a diverzity.
  • 10. 6. 2019 Seminář dalšího vzdělávání v Památníku Terezín
    V rámci víceletého tématu Společnými vzpomínkami ke společné budoucnosti Tandem srdečně zve pracovníky s mládeží a pedagogy na seminář, jehož stěžejním tématem bude období druhé světové války a bude se...

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň