Proběhl Den s němčinou v Plzni

15. 5. 2019

14. 5. 2019 proběhl poprvé v tomto roce pod taktovkou Goethe Institutu Den s němčinou. Jelikož byla akce pořádána v Plzni, nechyběl ani Tandem se svým programem.

Na tradiční akci, která se koná několikrát do roka vždy v jednom z krajských měst, se Tandem podílel hned ve dvou případech.

Prvním z nich byla nabídka bezplatného vyzkoušení česko-německé jazykové animace na školách, kde tuto animaci ještě neznají. Nabídky využilo celkem 9 škol a proběhlo tak celkem skvělých 26 animací.

Dále se v rámci projektu Tandemu Němčina nad zlato sešli zástupci firem a škol, kteří jsou v projektu zapojeni. Účastníci byli spraveni o aktuálním stavu projektu, vyměnili si vzájemně zkušenosti s tím, jakým způsobem se na daných školách a ve firmách projekt realizuje a prodiskutovali dosavadní výsledky projektu. Padly také návrhy jak projekt lépe zviditelnit a posunout vpřed dále do širšího podvědomí veřejnosti a dalších německých firem v ČR.


Eva WagnerováProjekt jazykové animace na ZŠ Němčina nekouše
Michaela Kořánová
e-mail: koranova@tandem-org.cz
telefon: +420 377 634 764
skype: nemcinanekouse

Aktuality

  • 23. 5. 2019 Tipy na letní dětské tábory s němčinou v roce 2019
    Přinášíme vám přehled letních táborů a workcampů pro rok 2019, kde se mohou děti a mladí lidé mimo jiné procvičit či zdokonalit v německém jazyce. Seznam bude průběžně doplňován. Chcete-li za organizátory svůj tábor na web přidat, můžete nám napsat...
  • 22. 5. 2019 Pozvánka na 26. česko-německé setkání mládeže v Teplé
    Poslední volná místa na 26. česko-německém setkání mládeže v Teplé, které se koná 30.5. - 2.6.2019 .  
  • 22. 5. 2019 6. česko-německý workcamp HeuHoj
    Od 6. do 14. 7. 2019 se koná šestý česko-německý senný workcamp Heuhoj: týden plný přírody, kultury, zajímavých setkání a hlavně spousty zábavy na loukách západních Krušných hor.

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň