Prezentace projektu Do Německa na zkušenou!

Česko-německé fórum mládeže nabízí českým školám bezplatnou prezentaci projektu Do Německa na zkušenou! Cílem projektu je motivovat žáky k střednědobým a dlouhodobým pobytům v Evropě, zejména v Německu. Účastníci jednorázového informačního setkání se seznámí s možnostmi studia či dobrovolnictví v zahraničí, dozví se, co udělat pro účast na mezinárodních setkáních či interkulturních projektech, a stranou nezůstane ani oblast rozšiřování jazykových kompetencí.

Žáci dostanou k dispozici materiály s užitečnými kontakty a doplňujícími informacemi. Cílovou skupinou jsou zejména žáci 2. - 4. ročníků středních škol se zájmem o německý kulturní prostor. Mnoha programů v Německu je možné účastnit se i se znalostí pouze anglického jazyka.

Pro bližší představu o průběhu prezentace se můžete podívat na naše informační video, které najdete na adrese www.youtube.com.

V případě jakéhokoli dotazu prosím pište na e-mailovou adresu  nazkusenou@gmail.com nebo volejte na telefonní číslo +420 602 374 929.

Pokud máte zájem přihlásit svoji školu ihned, vyplňte prosím krátký on-line formulář  a my Vás budeme kontaktovat. Další informace si můžete získat v dopise pro pedagogy, který je ke stažení na této stránce.


Do Německa na zkušenou!

Aktuality

Doporučujeme

  • 12. 7. 2018 Tipy na letní dětské tábory s němčinou v roce 2018
    Přinášíme vám přehled letních táborů a workcampů pro rok 2018, kde se mohou děti a mladí lidé mimo jiné procvičit či zdokonalit v německém jazyce. Seznam bude průběžně doplňován. Chcete-li za organizátory svůj tábor na web přidat, můžete nám napsat...
  • 19. 6. 2018 Vypsání dobrovolnických míst v Německu - podzim 2018
    Je vám 18 – 30 let a chtěli byste strávit několik měsíců v Německu smysluplnou činností? Nebo víte o někom, kdo by si chtěl zpestřit studentská léta zajímavou stáží? Již od letošního září je v nabídce několik...
  • 23. 5. 2018 Gut drauf školení - strava, pohyb, stres
    Česko-německé školení GUT DRAUF, kde je hlavním tématem strava, pohyb a stres v práci s mládeží, se bude konat  15. - 17. června 2018   v Königsdorfu u Mnichova a je určeno pro pracovníky s mládeží, učitele a vychovatele z Česka a...
<%eshopCart%>

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube  

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita