Papír a Štift: dvoutýdenní česko-německý divadelní workshop

3. 5. 2018

Divadelní spolek A BASTA! zve zájemce mezi 15 - 23 lety z Čech i Německa na dvoutýdenní česko-německý divadelní workshop v Jižních Čechách a Dolním Bavorsku ve dnech 22. 5. – 4. 6. 2018. Tématem jsou papír a tužka: dvě tváře dřeva, které nás v různých obměnách provází po staletí.

papirastift 1 400px

 

Jaká je udržitelnost výrobního řetězce od dřeva k tužce nebo k papíru? Budeme v blízké budoucnosti svědky jeho konce, nebo znovuzrození? Všechny tyto otázky budou sočástí našeho tvůrčího procesu. Budeme zkoumat, jak můžeme prostřednictvím papíru a tužky vyjádřit své pocity. Podíváme se pod ruce dvěma největším výrobcům tužek, Faber Castell a Koh-i- Noor, kteří jsou Jihočeském kraji od sebe co by kamenem dohodil. Jaké je jejich tajemství úspěchu? Budeme si dělat poznámky, skicovat, vést rozhovory s místními obyvateli, setkávat se zaměstnanci tužkárenského průmyslu, přizveme k diskuzi odborníky. Získané poznání proměníme v pestré divadelní představení, které zahrajeme v Hluboké nad Vltavou, Regenu a Viechtachu.

Naucíš se:
- sbírat informace a přijít věcem na kloub
- jednat a dosahovat výsledku v mezinárodním týmu: rozvíjet tzv. interkulturní kompetenci
- jistě vystupovat a srozumitelně se vyjadřovat

Během 14 dnů se proměníme v divadelní soubor, který vystupuje před publikem. Stanou se z nás přátelé, kteří se rádi setkají i po skončení projektu.

Nemluvíš německy? Nevadí. My mluvíme čojč! To znamená česky, něměcky, hravou formou.

Bližší informace a přihlášky: http://cojc.eu/cs/projekty/271-papir-a-srtift

Aktuality

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň