Nový projekt KULTUR JAM startuje od ledna 2014

Nový projekt Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem v Plzni a Krajského kruhu mládeže Horní Franky „KULTUR JAM“ se zaměřuje na kulturní spolupráci mládeže, přímá setkání a společné kulturní aktivity. Was co to bude wird? Džem?
Partnerské organizace reagují na velkou poptávku po přeshraničních výměnách ze strany kulturních seskupení mladých lidí do 27 let – zejména mladých kapel různých žánrů.

Cílem projektu je navázat kontakty mezi konkrétními kulturními seskupeními z Plzeňského a Karlovarského kraje a z Horních Franků a jejich společné česko-německé produkce na obou stranách hranice. Těžištěm projektu je hudba, folklór, tanec a video.

Projekt poběží až do srpna 2015.
Prvními kroky bude vytvoření webové stránky projektu a uspořádání kontaktního semináře pro zájemce z celé oblasti kultury mládeže, jehož náplní bude partnerská burza a seznámení s kulturní prací mládeže v zúčastněných regionech. Výstupem by měla být partnerství minimálně čtyř českých a čtyř německých kulturních seskupení, které budou následně spolupracovat na přeshraničních setkáních.

Projekt se zapojí do programu Evropského hlavního města kultury 2015 a obohatí jej o společná česko-německá vystoupení mladých kulturních seskupení. Připravuje se spolupráce s různými festivaly – např. Živá ulice nebo Den Meliny Mercouri v Plzni a Creative Youth nebo Betore v Horních Francích.

Informujte se u nových spolupracovníků Tandemu, a to od ledna 2014. Do té doby se můžete obracet na pracovnici Tandemu Martinu Petrakovičovou.

Aktuality

Doporučujeme

  • 12. 7. 2018 Tipy na letní dětské tábory s němčinou v roce 2018
    Přinášíme vám přehled letních táborů a workcampů pro rok 2018, kde se mohou děti a mladí lidé mimo jiné procvičit či zdokonalit v německém jazyce. Seznam bude průběžně doplňován. Chcete-li za organizátory svůj tábor na web přidat, můžete nám napsat...
  • 19. 6. 2018 Vypsání dobrovolnických míst v Německu - podzim 2018
    Je vám 18 – 30 let a chtěli byste strávit několik měsíců v Německu smysluplnou činností? Nebo víte o někom, kdo by si chtěl zpestřit studentská léta zajímavou stáží? Již od letošního září je v nabídce několik...
  • 23. 5. 2018 Gut drauf školení - strava, pohyb, stres
    Česko-německé školení GUT DRAUF, kde je hlavním tématem strava, pohyb a stres v práci s mládeží, se bude konat  15. - 17. června 2018   v Königsdorfu u Mnichova a je určeno pro pracovníky s mládeží, učitele a vychovatele z Česka a...
<%eshopCart%>

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube  

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita