Nový předškolní projekt byl představen posluchačům Českého rozhlasu Plzeň

30. 9. 2016

Poslechněte si, co řekly naše pedagogické pracovnice o novém předškolním projektu Sousední světy – Nachbarwelten, Česko-německé mediální a jazykové projekty pro děti od 3 do 8 let v pořadu Českého rozhlasu Plzeň. Dozvíte se například význam slova medinauti nebo informace o konkrétní nabídce pro česká a německá zařízení pracující s dětmi do 8 let. Přehrát rozhovor

Ve čtvrtek 29. září 2016 hovořily Eva Danielová, pedagogická pracovnice a Lucie Tarabová, vyškolená medinauti o čerstvě zahájeném projektu na podporu přeshraniční spolupráce v předškolní oblasti. V rozhlasovém pořadu Poradíme Vám seznámily posluchače s činností Koordinačních center Tandem, metodou česko-německé jazykové animace i potřebou jazykového a interkulturního vzdělávání v předškolním věku. Největší část rozhovoru ovšem patřila přiblížení projektu Sousední světy – Nachbarwelten, Česko-německé mediální a jazykové projekty pro děti od 3 do 8 let.

V rámci projektu budou děti z příhraničních oblastí objevovat sousední zemi a její jazyk po následující tři roky. Při poznávání Sousedního světa jim budou pomáhat tzv. medinauti. Jedná se o speciálně vyškolené pracovníky, kteří budou vysíláni přímo do jednotlivých zařízení. Zde budou poskytovat první kontakt s cizím jazykem a pomocí mediálně-pedagogických aktivit pomáhat s přiblížením každodenního života a kultury sousední země.

Pro bližší informace k projektu kontaktujte Evu Danielovou, pedagogickou pracovnici nebo sledujte již brzy spuštěné stránky www.sousednisvety.info.

 

                       


Eva Danielováprojekt Sousední světy
Eva Danielová
e-mail: danielova@tandem-org.cz
telefon: +420 377 631 490
skype: live:danielova_7

Aktuality

Doporučujeme

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube   twitter

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita

Voš Plzeň