Nové téma Tandemu a konference ke zdravému životnímu stylu mládeže

Ve dnech 27. a 28. září 2013 se v Norimberku uskuteční úvodní konference k tématu zdravý životní styl dětí a mládeže v kontextu česko-německé spolupráce. Srdečně jsou zváni zástupci ústředních kanceláří sdružení, stejně jako aktivní pracovníci s mládeží a pedagogové, kteří jsou zapojeni do Programu podpory odborných praxí. Vítaní jsou i zájemci, kteří pracují s danou cílovou skupinou a chtějí se o tématu více dozvědět. Hlaste se nejpozději do 13. září.
Zdravý životní styl dětí a mládeže jako nové stěžejní téma napříč všemi oblastmi, kterému se Koordinační centrum bude v následujících letech věnovat, začne česko-německou konferencí ve dnech 27.-28. září 2013 v Norimberku. Těšíme se na setkání, spolupráci a Vaše nápady!

Na pravidelném výročním zasedání v únoru 2013 česko-německá Rada pověřila Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem, aby se obsahově, koncepčně a metodicky zaměřilo na téma zdravého životního stylu dětí a mládeže s ohledem na dosavadní zkušenosti a plánované kroky v obou zemích, které by se mohly pozitivně promítnout v bilaterální spolupráci mezi Českem a Německem. Téma bude prioritně podporováno v příštím a přespříštím roce, tj. v letech 2014 a 2015. Kromě obsahově orientovaných seminářů, které bude organizovat Tandem za podpory odborných subjektů a institucí, bude také aktivně podporovat takto programově zaměřená česko-německá setkání dětí a mládeže. Tandem Regensburg pro tyto účely vyhradil z rozpočtu Plánu dětí a mládeže Spolkové republiky Německo konkrétní částku, o níž se mohou zejména německá sdružení ucházet.

Pro seznámení se s tématem, možnostmi kooperace a metodické podpory ze strany Tandemu, je na konec září 2013 připravována konference, na níž srdečně zveme zástupce a zástupkyně sdružení a organizací, kteří mají ve své činnosti zahrnuto téma zdravého životního stylu, stejně jako aktivní a angažované pracovníky s mládeží či pedagogy, kteří jsou zapojeni do Programu podpory odborných praxí. Vítaní jsou i zájemci, kteří pracují s danou cílovou skupinou a chtějí se o tématu více dozvědět.

Přihlášky na konferenci jsou přijímány do 13. září, a to na e-mailových adresách: 

lontschar@tandem.adam.cz nebo vesela@tandem.adam.cz.

V přihlašce musí být kromě jména uvedena instituce nebo organizace, kterou zájemce o účast zastupuje, pozice v organizaci, vztah a zkušenosti s tématem a kontaktní údaje. Děkujeme.

 S přihlášenými se spojíme do 20. září a potvrdíme registraci.


Informace a program konference
Informationen und Programm zur Konferenz

Aktuality

Doporučujeme

  • 12. 7. 2018 Tipy na letní dětské tábory s němčinou v roce 2018
    Přinášíme vám přehled letních táborů a workcampů pro rok 2018, kde se mohou děti a mladí lidé mimo jiné procvičit či zdokonalit v německém jazyce. Seznam bude průběžně doplňován. Chcete-li za organizátory svůj tábor na web přidat, můžete nám napsat...
  • 19. 6. 2018 Vypsání dobrovolnických míst v Německu - podzim 2018
    Je vám 18 – 30 let a chtěli byste strávit několik měsíců v Německu smysluplnou činností? Nebo víte o někom, kdo by si chtěl zpestřit studentská léta zajímavou stáží? Již od letošního září je v nabídce několik...
  • 23. 5. 2018 Gut drauf školení - strava, pohyb, stres
    Česko-německé školení GUT DRAUF, kde je hlavním tématem strava, pohyb a stres v práci s mládeží, se bude konat  15. - 17. června 2018   v Königsdorfu u Mnichova a je určeno pro pracovníky s mládeží, učitele a vychovatele z Česka a...
<%eshopCart%>

Newsletter

Chcete-li dostávat novinky na e-mail, vyplňte přihlášku k odběru newsletteru.

YouTube  

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Západočeská univerzita